18.10.2020 | 17.41 > 20:01

Keln i Šalke mrdnuli sa nule i uzeli po bod

Fudbaleri Kelna i Ajntrahta remizirali su 1:1 u prvom nedeljnom meču četvrtog kola Bundeslige, a nešto kasnije isti rezultat viđen je u okršaju Šalkea i Union Berlina.

Getty Images/Mika Volkmann

Ekipa iz Frankfurta sada ima osam bodova, a Jarčevima je to prvi bod u sezoni.

U nadoknadi vremena u prvom poluvremenu Bormauv je skrivio penal, a siguran realizator bio je 24-godišnji Portugalac Andre Silva, šutirao je precizno u donji levi ugao.

Međutim, Keln u 52. minutu dolazi do izjednačenja – sa leve strane je centrirao Ehizibue, a Duda je natrčao i snažno šutirao, mada je golman Trap mogao bolje da reaguje.

Do kraja meča obe ekipe imale su šanse, pa je remi najpravedniji ishod.

Poput Kelna, i Šalke je sada uzeo prvi bod u sezoni, iako su gosti iz Berlina poveli golom Fridriha u 55. minutu.

Ipak, domaćin iz Gelzenkirhena stiže do gola u 69. minutu preko rezerviste Pasijensije koji je zamenio Ibiševića. Portugalac je glavom sproveo loptu u gol na prvoj stativi posle ubacivanja Ramana iz kornera.

Srpski štoper Matija Nastasić odigrao je ceo meč za domaće.