Getty Images/Christof Koepsel

24.10.2020 | 17.35

Levandovski rešeta, Bajern nastavlja da "melje"

Četiri meča petog kola nemačke Bundeslige igrala su se u subotu popodne – šampion Bajern ostvario je još jedan ubedljiv trijumf, a do pobeda su došle ekipe Borusije Mehengladbah i RB Lajpciga, dok su Union Berlin i Frajburg remizirali 1:1.

Robert Levandovski

Lukas Barth-Tuttas - Pool/Getty Images

Bajern je na Alijanc Areni sa 5:0 (2:0) bio bolji od Ajntrahta iz Frankfurta, a blistao je poljski napadač Robert Levandovski. Prvi gol postigao je u desetom minuta na asistenciju Kingslija Komana, a 16. minuta kasnije asistent mu je bio Jošua Kimih.

Levandovski je het-trik kompletirao u 60. minutu na pas Koste, a bio je to već deseti pogodak u sezoni za neverovatnog Poljaka. Do kraja meča golove su postigli Liroj Sane i 17-godišnji engleski vezista Džamal Musijala.

Srpski reprezentativac Filip Kostić nije učestvovao u porazu jer je meč propustio zbog povrede kolena.

Bajern posle pet kola ima 12 bodova, a u narednom meču gostuju Kelnu, dok je Ajntraht doživeo prvi poraz.

RB Lajpcig je sa 2:1 posle preokreta pobedio Hertu kod kuće, iako su Berlinci vodili golom Kordobe od osmog minuta, a samo tri minuta kasnije Upamekano je izjednačio. Tri boda domaćima doneo je Zabicer iz penala u 77. minutu.

Borusija Mehengladbah je u gostima sa 3:2 pobedila Majnc u meču koji su obeležili preokreti. Gosti su poveli preko Štindla u 15. minutu, a potom je Mateta do 36. minuta postigao dva gola za preokret Majnca.

Ipak, na kraju su crno-beli golovima Hofmana iz penala i Gintera stigli do tri boda.

Union Berlin i Frajburg su u prestonici remizirali 1:1.