Hofenhajmu bod u Bremenu, Gaćinović zaigrao u finišu

Bundesliga 25. okt 202020:00 > 20:04
Martin Rose, Getty Images

Fudbaleri Verdera i Hofenhajma podelili su bodove u pretposlednjoj utakmici petog kola nemačke Bundeslige - 1:1.

Domaći tim je upisao drugi uzastopni remi, već četiri kola je bez poraza i sa osam bodova na deobi je četvrte pozicije sa Štutgartom, Borusijom Menhengladbah i Ajntrahtom iz Frankfurta.

Hofenhajm je odigrao nerešeno prvi put u sezoni i sa sedam bodova deli osmo mesto sa Augsburgom i Volfsburgom.

Oba gola viđena su u prvom delu prvog poluvremena i malo ko je tada mogao da poveruje da će mreže mirovati do kraja utakmice. Verder je poveo u 5. minutu pogotkom Maksimilijana Egeštajna, a sredinom poluvremena izjednačio je Denis Gajger.

Gosti su bili opasniji, imali su ulkupno 15 udaraca ka golu rivala, od toga šest u okvir gola…

Srpski reprezentativac Mijat Gaćinović je na terenu bio od 77. minuta.

Verder u sledećem kolu gostuje Ajntrahtu, dok Hofenhajm koji je već tri meča bez pobede u šampionatu, dočekuje Union Berlin.