U subotnjim mečevima osmog kola Bundeslige pobede su ostvarili Bajer i Volfsburg, dok su tri meča završena bez pobednika.

Gosti iz Bremena poveli su u završnici prvog dela igre pogotkom Egstajna.

Bod minhenskom timu doneo je Koman u 62. minutu.

Bajern je lider sa 19 bodova, jednim više od Bajera iz Leverkuzena. Verder je deveti na tabeli sa 11 bodova.

Bajer je slavio na gostovanju Arminiji 2:1.

Bejli je u 27. minutu pogodio za vođstvo Bajera, zatim je Hradecki autogolom doneo izjednačenje domaćem timu, dok je pobedu Bajeru i nova tri boda doneo u 88. minutu Aleksandar Dragović.

Hofenhajm i Štutgart su podelili bodove 3:3.

Poveo je Hofenhajm u 16. minutu golom Baumgartnera, dva minuta kasnije izjednačio je Gonzales, a zatim je Vamangituka u 27. pogodio za vođstvo gostiju iz Štutgarta.

Drugo poluvreme počelo je bolje za Hofenhajm. Sesenjon je iskoristio asistenciju Andreja Kramarića u 48. minutu, a zatim se i hrvatski napadač upisao u listu strelaca. Dvadesetdevetogodišnji fudbaler je bio precizan sa bele tačke u 71. minutu.

Kempf je postavio konačan rezultat u trećem minutu sudijske nadoknade.

Štutgart ima 11 bodova na osmom mestu na tabeli, dok je Hofenhajm 12. sa osam bodova.

Volfsburg je sa 2:0 slavio u gostima protiv Šalkea, dok su Borusija Menhengladbah i Augsburg odigrali nerešeno 1:1.