Nezaustavljivi Union Berlin, Kruze junak

Bundesliga 22. nov 202020:08 > 20:16
Lars Baron/Getty Images

Fudbaleri Union Berlina u poslednjem meču osmog kola Bundeslige slavili su na gostovanju Kelnu 2:1 i nastavili sjajnu seriju rezultata.

Ekipa iz Berlina je zabeležila treću uzastopnu pobedu i sa 15 bodova peta je na tabeli, dok Jarčevi još ne zna za trijumf i sa tri boda deli poslednju poziciju sa Šalkeom.

Gosti su bez poraza već sedam utakmica, a u Kelnu su poveli u 27. minutu golom Nigerijca Taiva Avonija. Radost igrača Union Berlina trajala je svega devet minuta jer je Marokanac Eljes Škiri izjednačio i sa nerešenim rezultatom otišlo se na odmor.

Čovek odluke bio je skusni Maks Kruze. Tridesetdvogodišnji napadač u 72. minutu nije realizovao jedanaesterac, ali imao je sreće da se lopta odbije do njega i iz drugug pokušaja matira Horna.

Kruzeu je to bio treći pogodak u poslednja tri duela u prvenstvu.