22.11.2016 | 22.54 > 22:55

LŠ: Lakazet razočarao Maksimir

GNK Dinamo Zagreb

Fudbaleri Olimpik Liona savladali su Dinamo Zagreb 1:0 (0:0), u petom kolu Lige šampiona. Strelac jedinog pogotka na zagrebačkom Maksimiru bio je Aleksandar Lakazet u 72. minutu.

Lakazet, Lion

Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Dinamo je i na ovom meču ostao bez postignutog gola u takmičenju, iako je imao svoje šanse protiv Francuza.

Ipak, veliki pritisak doneo je rezultat gostima u finišu, Rafael je sjajno probio po desnoj strani i "servirao" Lakazetu loptu na nekoliko metara od gola.

Mnogo zanimljivije bilo je prvih 45 minuta, gde su sjajne prilike propustili Lakazet, Situm, Feri i Valbuena za Lion, odličan na golu Dinama bio je Livaković.

U nastavku nije bilo sličnih situacija u kaznenim prostorima, ali je Lion uspeo da realizuje jedinu takvu.

U samoj završnici sjajnu priliku za prvi gol i prvi bod Dinama imao je Knežević, ali je intervenisao Lopez.

Lion je ovom pobedom obezbedio plasman u Ligu Evrope, a ukoliko želi u osminu finala LŠ, mora u poslednjem kolu da savlada Sevilju sa tri gola razlike.

Andalužani su poraženi u petom kolu od Juventusa 2:1, posle preokreta "Stare dame" sa igračem više u Španiji.