Juventusu dovoljna tri minuta, Vardi za nadu Lestera

Champions League 22. feb 201720:49 > 22:36
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Fudbaleri Sevilje pobedili su Lester na svom terenu rezultatom 2:1, dok je Juventus sa 2:0 bio bolji od Porta na gostovanju u poslednjim mečevima prve runde osmine finala Lige šampiona.

Michael Regan/Getty Images

Iako se na prvi gol duže čekalo u Portugalu, viđe uzbuđenja viđeno je u Sevilji, gde je aktuelni osvajač Lige Evrope za nešto više od sat vremena obezbedio trijumf.

Andalužane je u vođstvo doveo Pablo Sarabija u 25. minutu, da bi prednost udvostručio Karlos Korea u 62. minutu, posle asistencije crnogorskog fudbalera Stevana Jovetića. Poraz šampiona Engleske ublažio je Džejmi Vardi 11 minuta kasnije i tako mu dao malu nadu pred revanš.

U Portu, Juventus je utakmicu rešio u poslednjih 20 minuta, postigavši dva gola za tri minuta. Strelci su u 72. i 74. minutu bili Marko Pjaca i Dani Alves.

Na stadionu „Ramon Sančes Pishuan“, Sevilja je šansu da povede imala već u 14. minutu, ali nije iskoristila penal. Ves Morgan je grubo startovao nad protivničkim igračem, sudija je pokazao na belu tačku, sa koje je neprecizan bio Korea.

Međutim, desetak minuta kasnije, Sarabija je odlično primio loptu koju mu je uputio Serhio Eskudera i glavom savladao Kaspera Šmajhela. Andalužani su imali bolje šanse, ali je Šmajhel sjajno branio i sprečio je potencijalni debakl šampiona Engleske. Ipak, bio je nemoćan u 62. minutu, kada je Jovetić ‚na tacni‘ dao loptu Koreji, koji se iskupio za promašeni penal u prvom poluvremenu.

Lester je od tada na sve načine pokušavao da se vrati u igru, a to je i uspeo zahvaljujući jednom od svojih najboljih igrača prošle sezone. Danijel Drinkvoter je sjajno proigrao Vardija, koji je loptu iz blizine poslao pored Serhija Rika. Do kraja utakmice, Sevilja je i dalje imala incijativu, šanse su imali Viktor Vitolo i Adil Rami, ali je Šmajhel oba puta bio na pravom mestu.

Jovetić je odigrao celu utakmicu za Sevilju.

Valerio Pennicino/Getty Images

U Portu, ‚Staroj dami‘ je bio znatno olakšan posao već posle 27 minuta, pošto je Aleks Teles za tri minuta dobio dve javne opomene i poslat je u svlačionicu. Do tog trenutka, nije bilo izglednijih prilika ni na jednoj strani, ali je od tada sve bilo na strani Juventusa.

Ipak, šampion Italije se dugo mučio da nađe put do mreže Porta. Šanse su u prvom poluvremenu imali Huan Kvadrado, Gonsalo Iguain i Paulo Dibala, ali bez uspeha. Dibala je u drugom minutu drugog perioda zatresao mrežu domaćeg kluba, ali je on poništen zbog ofsajda. Isti igrač je imao još jednu šansu nekoliko minuta kasnije, isto kao i Sami Kedira, a potom su usledila tri furiozna minuta ‚Stare dame‘, koja su joj obezbedila trijumf.

Prvo je Pjaca sjajno iz prve šutirao unutar šesnaesterca i poslao loptu pravo u donji levi ugao. Posle izmene na obe strane, Alves je samo minut pošto je ušao u igru umesto Štefana Lihtenštajnera odlično šutirao u levu stranu gola posle asistencije Aleksa Sandra. Pjaca je imao još jednu priliku u samom finišu utakmice, ali je lopta otišla pored leve stative.

Pjaca je u igru ušao u 67. minutu, umesto Huana Kvadrada, dok su Mario Mandžukić i Miralem Pjanić odigrali po 90 minuta za torinski klub.

Revanš utakmice igraju se u Lesteru i Torinu 14. marta.