Monako nadoknadio zaostatak i izbacio Siti iz LŠ!

Champions League 15. mar 201720:47 > 22:39
Getty images/Michael Steele

Monako i Atletiko Madrid poslednji su učesnici četvrtfinala Lige Šampiona. Pobeda od 3:1 u revanšu sa Mančester Sitijem donela je timu iz "Kneževine" plasman među najboljih osam, Atletiku je remi bez golova sa Bajerom bio dovoljan.

Monako je već u prvom poluvremenu uspeo da anulira prednost Sitija i stigne do rezultata koji ga vodi u čevrtfinale, i to bez svog najboljeg igrača Radamela Falkaoa, koji zbog povrede nije bio u timu.

U osmom minutu nakon ubačene lopte Bernarda Silve, supertalentovani Mbape postiže drugi gol u ovom dvomeču, ukupno 11. na poslednjih 11 mečeva u svim takmičenjima.

Ovaj napadač, koga mnogi smatraju budućom zvezdom evropskog fudbala, ima samo 18 godina.

U 29. minutu, domaćin stiže i do drugog gola, Ponovo akcija po levoj strani, ovaj put na centaršut Mendija najbolje je reagovao Fabinjo.

Monako je bio dominantan u prvih 45 minuta, konstantno napadao, Siti bio u ogromnim problemima, praktično nije uspeo da organizuje ozbiljnu akciju i uputi šut ka golu Monaka.

Na početku drugog poluvremena, „Građani“ su delovali znatno organizovanije nego u prvom delu igre.

Konačno su stvorili priliku u 56. minutu, Sterling je ubacio za Aguera, koji se našao u odličnoj poziciji za šut, ali je Rađi uspeo da interveniše ispred Argentinca.

U 62. minutu, odličan prodor Sanea, koji pronalazi Aguera, ali je najbolji strelac engleskog tima ovoga puta prebacio čitav gol.

I treća velika šansa za Aguera samo nekoliko minuta kasnije, ovoga puta je Subašić odličnom reakcijom sačuvao svoju mrežu. Gosti su u 20 minuta igre u nastavku potpuno preuzeli kontrolu na terenu.

U 70. minutu konačno je nadmoćni Siti uspeo da zatrese mrežu Monaka. Sterling je iskosa šutirao levom nogom, Subašić odbio loptu a na nju natrčao Sane i vrati goste u život.

Ali Monako uzvraća udarac. Nakon što su „došli do daha“ i uspeli da iznude slobodan udarac, Bakajoko je iskoristio centaršut Lemara i glavom savladao Kabaljera.

Na kraju ukupan skor 6:6, Monako ide dalje zbog više datih golova u gostima. Iako na „Visente Kalderonu“ nije viđen nijedan gol u revanšu, uzbuđenja nisu izostala, ali su golmani bili glavne zvezde večeri. Pobeda rezultatom 4:2 u prvom meču presudila je u korist aktuelnog vicešampiona Evrope.