Real izbacio Bajern sa Ronaldovih pet golova

Champions League 18. apr 201721:01 > 23:19
Getty Images/Shaun Botterill

Real Madrid se i sedmu sezonu zaredom plasirao u polufinale Lige Šampiona, eliminisavši Bajern u dvomeču ukupnim rezultatom 6:3. U revanšu je bilo 4:2 za Madriđane, a junak je bio Kristijano Ronaldo, koji je u oba meča postigao pet golova.

Večeras je Serhio Ramos, taj koji slavi jubilej, kapiten Reala igra 100. utakmicu u najelitnijem evropskom takmičenju.

Real je u prvom poluvremenu propustio veliki broj šansi, da bi kazna stigla u 53. minutu.

Kazemiro je u šesnaestercu oborio Robena, a percizan sa 11 metara bio je Robert Levandovski.

Poljak je postao prvi igrač u istoriji sa šest datih golova Realu. Real je u 76. minutu uspeo da izjednači, strelac je – ko bi drugi, Kristijano Ronaldo.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Bajern je potpuno vratio u igru. Serhio Ramos je ovoga puta bio tragičar po svoju ekipu, i postigao autogol kojim je Bajern poveo 2:1.

Posao gostima otežan je šest minuta pre kraja, kada je Arturo Vidal dobio drugi žuti karton. Meč je završen identičnim rezultatom, kao u Minhenu, pa će se igrati produžeci.

Real je potpuno dotukao protivnika u dodatnih pola sata, postigao tri gola, od toga je dva dao Kristijano Ronaldo, a tačku je stavio Marko Asensio.

Istog dana, u polufinale su prošla oba madridska kluba, pošto je Atletiko izbacio Lester.