Juventus bez primljenog gola u polufinalu LŠ!

Champions League 19. apr 201719:45 > 22:36
Shaun Botterill, Getty Images

Fudbaleri Juventusa drugi put u poslednje tri sezone plasirali su se u polufinale Lige šampiona. Crno-beli su osmi put u istoriji među četiri najbolja tima Starog kontinenta.

Torinska „Stara dama“ je posle ubedljivog trijumfa u prvoj utakmici (3:0) u revanšu na „Kamp Nou“ odigrala 0:0 i obezbedila mesto među četiri najbolja tima u Evropi.

Pored crno-belih u polufinalu su još aktuelni prvak Real Madrid, prošlogidišnji finalista Atletiko i Monako, koji je večeras zabeležio i drugi trijumf protiv Monaka. Žreb je u petak u sedištu UEFA u Nionu.

Očekivalo se da Barselona od prvog minuta krene na sve ili ništa i eventualno pokuša da posle čuvbenom gudla sa PSŽ (6:1) napravi novo čudo, međutim, Juventus je još jednom dokazao da je mnogo ozbiljan tim.

Torinezi su hrabro ušli u meč i nijednog trenutka nisu branili kapitalnu prednost. Ekipa Masimilijana Alegrija je koristila svaku priliku da napadne Katalonce koji su, razumljivo, mnogo više razmišljali o napadu nego o odbrani svog gola.

U 13. minutu Gonzalo Ighuain je sam sebi stvorio dobru priliku, ali je njegov snažan šut završio iznad prečke domaćina. Ubrzo je udarac isprobao Ivan Rakitić, međutim, nije bilo posla za Đanluiđija Bufona.

Sjajnu priliku u 20. minutu nije realizovao Lionel Mesi. Argentinac je neometan šutirao sa 12 metara, Bufon je već bio savladan, ali je lopta otišla pored leve stative. Samo 120 sekundi Nejmar je pokušao iz srca šesnaesterca – neprecizno.

Golman Juvea bio je na mukama i u 31. minutu. Ponovo je zapretio Mesi, ali iskusni Bufon je i ovoga puta izašao kao pobednik. Juventus je imao lepu priliku da već u 38. minutu stavi tačku na ovaj dvomeč, ponovo je Iguain bio u dobro poziciji, ali nije pogodio metu.

U finišu prvog poluvremena navijači Barselone su se uplašili da je Mesi ozbiljnije povređen. Njihov najbolji igrač je posle duela sa Miralemom Pjanićem nezgodno pao i glavom udario u zemlju. Napusti je teren, ali se brzo oporavio i nastavio utakmicu.

Huan Kvadrado je u 50. minutu imao prvu šansu u drugom poluvremenu, dobro je šutirao, ali je lopta prošla pored gola.

Možda i poslednju priliku da meč učine zanimljivijim i makar na trenutak vrate nadu svojim navijačima Barselona je prokockala u 67. minutu. Posle greške Bufona Mesi je bio u odličnoj situaciji, međutim, i ovoga puta nije bio precizan.

Kako se meč bližio kraju tempo je opadao i svima je bilo jasno da Barselona ne može da pokvari planove crno-belima. istina, ređeli su se napadi domaćina, Serhio Robero je pokušao u 70. minutu, Bufon je nešto kasnije osujetio još jedan opasan pokušaj i to je bilo to.

Shaun Botterill/Getty Images

Barselona i Juventus su se pre ovog četvrtfinala samo još tri puta sastajali u Ligi šampiona.

Katalonci su 2015. godine pobedili u finalu sa 3:1, dok je Juve u sezoni 2002/03. golom u 114. minutu obezbedio mesto u polufinalu.

Meč sa „Kamp Nou“ ste uživo mogli da pratite OVDE.

Plasman u polufinale u utorak su izborili aktuelni prvak Evrope Real Madrid i prošlogodišnji finalista Atletiko Madrid.