LŠ: Bez čuda, Real na Juve za trofej u Kardifu!

Champions League 10. maj 201719:57 > 22:39
Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri Real Madrida imaće priliku da postanu prva ekipa koja je uspela da odbrani trofej Lige šampiona.

Tim Zinedina Zidana plasirao se u drugo uzastopno i treće finale u poslednje četiri godine iako je poražen u revanšu polufinala od Atletiko Madrida sa 2:1.

Ispostavilo se da je 3:0 iz prve utakmice na Santjago Bernabeu bila dovoljna zaliha najtrofejnijem evropskom klubu.

Dijego Simeone je najavio da njegov tim veruje u prolaz i upravo tako je i izgledao Atletiko na početku utakmice. Saul Nigez načeo je mrežu Reala u 12. minutu, a kada je četiri minuta kasnije Antoan Grizman iskoristio penal za 2:0, prolaz Atletika u finale delovao je kao sasvim realan ishod.

Real se ipak konsolidovao u nastavku prvog poluvremena, a trenutak odluke dogodio se u 42. minutu kada je posle briljantnog prodora Benzeme i pokušaja Krosa na loptu natrčao Isko koji je postigao vredan gol u gostima.

U nastavku meča Atletiko nije imao više šansu jer su mu bila potrebna još tri postignuta bez primljenog gola, pa je prema očekivanjima u finale prošao Real.

To je Madriđanima 15. finale najjačeg klupskog takmičenja Evrope. a u Kardifu će pokušati da osvoje rekordnu 12. titulu.

Finale se igra 3. juna i biće to repriza finala iz 1998. godine kada je Real pobedio Juventus sa 1:0 golom Predraga Mijatovića i došao do prve titule posle 32 godine.

Tok meča mogli ste da pratite na Sportklubu:

Domaći tim počeo je utakmicu izuzetno nadahnuto i agresivno, pa je glavni sudija u prvih pet minuta pokazao već dva žuta kartona.

Ono što je još važnije, u 12. minutu Saul Nigez je posle kornera sjajno skočio i pogodio je mrežu Reala za veliko slavlje domaćih navijača.

Samo četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Tores je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, Varan je neoprezno startovao, a Antoan Grizman je bio siguran izvođač penala.

Bilo je veoma burno u tim trenucima, Atletiko je nastavio da pritiska najvećeg rivala i napada i činilo se da je čudo i te kako moguće.

Real je ipak uspeo da umiri tempo mkoliko toliko i dođe do nekoliko dobrih akcija. U 42. minutu gosti su postigli vredan gol u gostima.

Najzaslužniji je bio Karim Benzema koji je na volšeban način predriblao trojicu protivničkih igrača kod gol aut linije, dodao je do Krosa čiji udarac je Oblak odbranio, ali je na loptu natrčao Isko – 2:1.

Gol Iska potpuno je umirio domaće navijače, ali što je još važnije i igrače Atletika. Bilo je jasno da neće moći domaćin da postigne još tri, a ne primi nijedan gol i ta činjenica je uticala na igru u preostalom delu susreta.

Real se u nastavku lako branio, pa je Atletiko do prve šanse stigao u 66. minutu. Pokušao je Karasko, potom i minut kasnije Gameiro posle kornera, ali to je Navas bio na visini zadatka.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je Real proslavio novo finale Lige šampiona.