Maribor izgubio u Izraelu, gol za špice Nvakamea

Champions League 16. avg 201722:39 > 22:41
NK Maribor/Facebook

Fudbaleri Maribora poraženi su u Izraelu od Hapoel Ber Ševe sa 2:1, u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona.

Slovenački šampion je i vodio u Izraelu, ali bi trebalo da bude zadovljan i ovim minimalnim porazom jer sada ima sjajnu šansu da se na svom terenu domogne grupne faze Lige šampiona

Gosti su idealno otvorili duel u Izraelu. U desetom minutu Tavares je iskoristio grešku odbrane domaćina, obišao je golmana i lagano smestio loptu u mrežu.

Prednost slovenačke ekipe nije dugo trajala, pošto je izjednačenje stiglo već u 12. minutu. Neverovatan gol postigao je Entoni Nvakame pošto je uhvatio spektakularan volej sa oko 20 metara.

Taj gol podigrao je domaće navijače, pa je Maribor imao težak posao u nastavku.

U 45. minutu Cedek je iskoristio penal i delovalo je da će Maribor teško preživeti nastavak.

Ipak, u drugom poluvremenu nije bilo golova, pa slovenački tim pobeda od 1:0 vodi u Ligu šampiona.