LŠ: PSŽ i Bajern prošli, Roma razbila Čelsi!

Champions League 31. okt 201722:42 > 22:44
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Anderleht sa ubedljivih 5:0 u četvrtom kolu Lige šampiona i obezbedili plasman u osminu finala.

Parižani imaju maksimalnih 12 bodova na čelu B grupe, tri više od Bajerna i devet više od Seltika.

Nije bilo nikakve dileme u prestonici Francuske, a mrežu gostiju načeo je Marko Verati koji je posle pola sata pogodio na asistenciju Mbapea. Na poluvremenu je bilo 2:0 pošto je Nejmar sjajnim golom u nadoknadi prvog dela mzatresao mrežu gostiju.

Nastavak je pripao Lajvini Kurzavi koji je postigao het-trik posle golova u 52, 72. i 78. minutu.

U drugom meču ove grupe Bajern je savladao Seltik u Glazgovu sa 2:1 i takođe overio prolaz dva kola pre kraja pošto sada ima devet, a škotski šampion tri boda.

U 22. minutu Kingsli Koman je iskoristio veliku grešku odbrane i golmana Setlika i pogodio, ali je u 74. minutu Mekgregor izjednačio posle sjajnog dodavanja Foresta.

Ipak, samo tri minuta kasnije Alaba je idealno centrirao, a Martines glavom smestio loptu u mrežu za 2:1.

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Derbi večeri odigran je u Rimu gde je Roma u potpunosti nadigrala Čelsi sa 3:0. Sve je počelo u prvom minutu pošto je El Šaravi natrčao na odbitak Džeka i fenomenalnim udarcem spoljnim delom kopačke pogodio mrežu rivala.

Isti igrač bio je strelac i drugog gola u 36. minutu, pa su gosti na poluvremenu imali dva gola minusa. Nisu se oporavili od toga, pa je pobedu Rome i veliko slavlje na Olimpiku zapečatio Peroti u 63. minutu.

Aleksandar Kolarov odigrao je celu utakmicu za Romu.

Roma je sada prva na tabeli C grupe sa 8 bodova, Čelsi ima 7, a na trećem mestu je Atletiko koji nije uspeo da pobedi Karabag na svom terenu i sada je sa tri boda u izuzetno teškoj poziciji.

Tim Dijega Simeonea je dominirao protiv šampiona Azerbejdžana, od 59. do 88. minuta imao je i igrača više, ali ipak nije uspeo da osvoji tri boda.

Gosti su poveli u 40. minutu kada je Mihel pogodio posle dodavanja Geriera, ali je u 56. minutu sjajnim udarcem izjednačio Tomas, pa je izgledalo da će Atletiko do kraja uspeti da slavi.

To se ipak nije dogodilo, pa Madriđani sada imaju praktično nemoguću misiju ispred sebe. Dva minuta pre kraja isključen je stefan Savić zbog drugog žutog kartona.

Veoma zanimljivo bilo je u Mančesteru gde je Junajted slavio protiv Benfike sa 2:0 i nalazi se na korak od osmine finala pošto ima maksimalnih 12 bodova u A mgrupi, a Bazel i CSKA imaju po 6.

U centru pažnje bio je talentovani golman Mile Svilar koji je prvo u 15. minutu sjajnom paradom odbranio penal Entoniju Marsijalu, ali u 45. minutu nije imao sreće. Nemanja Matić je sjajno šutirao sa 30-ak metara, a lopta se od stative odbila u Svilara i završila u golu.

U nastavku meča pobedu je overio Dejli Blind sa penala u 78. minutu. Nemanja Matić odigrao je ceo meč u domaćem sastavu.

U drugom meču grupe CSKA je golovima Vernbloma i Dzagoeva savladao Bazel u Švajcarskoj.

U D grupi dva nerešena rezultata, pa sada Barselona ima 10 bodova na prvom mestu, Juventus je drugi sa 7, a Sporting ima 4.

Katalonci nisu uspeli da slave u Atini protiv Olimpijakosa, bilo je 0:0, ali su praktično već prošli pa neće preterano žaliti za promašenim šansama.

Juvetus je izvukao bod u Lisabonu protiv Sportinga, pošto je domaći tim golom Cesara u 20. minutu vodio na poluvremenu. Bod Juveu doneo je Iguain 11 minuta pre kraja.