Remi u Istanbulu, Orlovi na korak od nokaut faze

Getty Images/Maurizio Lagana

FudbaleriBešiktaša remizirali su na svom terenu protiv Monaka 1:1, u četvrtom kolu grupe G Lige šampiona.

Tim remijem turski klub je došao blizu plasmana u nokaut fazu, pošto posle četiri kola ima 10 bodova, šest više od drugoplasiranog Lajpciga, a sedam od trečeplasiranog Porta.

Za prolazak Bešiktaša u narednu fazu već posle ovog kola, potrebno je da Lajpcig slavi u Portugalu u sredu uveče. Sa druge strane, Monako se remijem nalazi u nezavidnoj situaciji, poslednji je na tabeli sa dva boda i veliko je pitanje da li će prošlosezonski polufinalista uspeti da se plasira dalje.

U meču na „Vodafon praku“, kojem je prisustvovao i predsednik Turske Redžep Tajip Erdoan, gosti su bili u vođstvu na poluvremenu, golom Ronija Lopesa u 45+1. minutu. Mladi Portugalac je prihvatio loptu na dvadesetak metara, odakle je preciznim udarcem savladao Fabrisija.

Ipak, već nas startu drugog dela domaći tim je došao do izjednačenja. Posle faula nad Kvarežmom u 54. minutu, sudija Taljavento je pokazao na penal, a precizan sa bele tačke bio je Dženk Tosun.

Do kraja meča, gosti iz Francuske su imali incijativu, ali osim dve poluprilike Karilja i Keite Baldea, nisu uspeli ozbiljnije da zaprete.

Ceo meč za domaći tim odigrao je Duško Tošić.

U narednom kolu, Bešiktaš dočekuje Porto, a Monako će ugostiti Lajpcig.