Spursi preko šampiona do nokaut faze

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Fudbaleri Totenhema obezbedili su plasman u nokaut fazu Lige šampiona, posle pobede nad madridskim Realom na Vembliju 3:1, u četvrtom kolu grupe H Lige šampiona.

Ekipa Maurisija Poketina je golovima Alija u 27. i 56. i Eriksena u 65. minutu zasluženo slavila nad aktuelnim šampionom Evrope. Jedini gol za Madriđane postigao je Ronaldo u 80. minutu.

Domaća ekipa je bila bolja tokom čitavog meča, a izdanje Reala na Vembliju bilo je neprepoznatljivo. Poketino je postavio gotovo savršenu taktiku, tokom većeg dela meča prepustio inicijativu gostima i šansu vrebao preko kontra-napada. Takva igra Totenhemu je donela sva tri gola, iako je prvi diskutabilan, pošto je Tripije bio u ofsajd poziciji pre asistencije Aliju.

Pored povratka na teren posle povrede Kejna, navijače Totenhema raduje i sjajna igra Alija, koji je pored golova, prikazao igru koja ga je krasila u većem delu prethodne sezone.

Posle te pobede Totenhem ima 10 bodova i nalazi se na prvoj poziciji. Real je drugi sa 7, dok Dortmund i APOEL imaju po dva boda.

Nemačka ekipa ni u drugom meču protiv autsajdera sa Kipra nije uspela da upiše pobedu. Poput meča pre dve nedelje, i na Signal Iduna Parku bilo je ponovo 1:1, pa će ta dva tima vodi borbu za treće mesto i odlazak u Ligu Evrope.

TOK MEČA TOTENHEM – REAL MADRID

U prethodnom meču Madridu pre dve nedelje bilo je 1:1, pa sada oba tima imaju po sedam bodova i ovaj meč bi mogao da odluči koja će ekipa sa prve pozicije u nokaut fazu.

I jedna i druga ekipa u meč su ušle posle poraza u ligama. Totenhem je poražen na Old Trafordu od Mančestera (0:1), dok je Real izgubio u Kataloniji od Đirone (1:2).

Domaći će nastupiti u najjačem sastavu, pošto se u tim vratio najbolji strelac Hari Kejn. U redovima Madriđana neće biti bivšeg igrača Spursa Gereta Bejla, koji je odsutan zbog povrede lista.

Totenhem je prepustio inicijativu Realu od starta meča, vrebajući šansu iz kontra napada. Na taj način ekipa Maurisija Poketina došla je do nekoliko šansi, od kojih je dve imao Hari Kejn, a jednu Tripije. Madriđani su, sa druge strane, u uvodnim minutima bezopasni po gol Lorisa.

Veliki problem sa domaći tim je povreda belgijskog defanzivca Tobija Aldervajrelda, koji je u 24. minutu napustio igru. Umesto njega, na teren je ušao Musa Sisoko.

Goool! Spursi dolaze do vođstva u 27. minutu preko Alija. Lopta je došla do Tripijea, koji je proigrao Alija, a engleski vezista je iz nepsoredne blizine savladao Kasilju. Sudeći prema ponovljenom snimku, gol Spursa nije regularan, pošto se Tripije nalazio u ofsajd poziciji.

Od primljenog gola, Real je zaigrao konkretnije i igra se rasplamsala. Najozbiljniju priliku za goste propustio je Kristijano Ronaldo, koji je šutirao pravo u Lorisa. Nekoliko minuta kasnije uzvratio je Kejn, ali je njegov šut izblokirao Serhio Ramos, pa je poluvreme završeno 1:0.

Preslikana situacija sa početka meča, viđena je i od starta drugog dela. Madriđani su imali veći posed, ali je Totenhem bio konkretniji.

Goool! Totenhem udvostručuje prednost preko Alija u 56. minutu. Sjajni vezista je predriblao Kasemira jednom, pa drugi put, a onda je uz malo sreće i odbitka njegov udarac sa dvadesetak metara završio u mreži.

Goool! Domaći tim posle 65. minuta ima prednost 3:0. Brzi napad Totenhema golom je krunisao Kristijan Eriksen, posle asistencije Harija Kejna.

U 78. minutu Ali je imao šansu da dođe do het-trika i u potpunosti deklasira goste, ali je glavom šutirao pored stative.

Goool! U 80. minutu Real smanjuje na 3:1. Posle gužve u šesnaestercu Totenhema, lopta je došla do Ronalda, koji je sa pet metara zakucao iza leđa Lorisa.

Do kraja, ritam meča je u potpunosti opao, Real je imao jednu polušansu, pa je pobeda zasluženo pripala Totenhemu.