Fil Foden: Šta sve možeš u LŠ sa 17 godina i 192 dana?

Clive Brunskill Getty Images Sport

Kristijano Ronaldo je prvi igrač koji je uspeo da se upiše u strelce na svih šest mečeva grupne faze Lige šampiona, a Fil Foden je najmlađi engleski igrač koji je počeo meč u ovom elitnom takmičenju.

Vezni igrač Mančester sitija Fil Foden imao je u sredu 17 godina i 192 dana kada je istrčao na teren među prvih 11 u duelu protiv Šahtjora. Foden je tako postao najmleđi Englez koji je bio starter na meču Lige šampiona.

Foden je takođe prvi igrač rođen 2000. godine koji je počeo meč u najjačem klupskom takmičenju Evrope.

Sve je ovo samo nastavak fenomenalne godine za Fodena jer je postigao dva gola za Englesku u finalu Svetskog prvenstva za igrače do 17 godina na kome je sa svojom reprezentacijom osvojio titulu i na kome je proglašen najboljim igračem turnira.

Englezi su se zabavili pravljenjem spiska šta se sve dešavalo na dan Fodenovog rođenja.

Džeremajan Defo (35) na dan Fodenovog rođenja postigao je prvi profesionalni gol u dresu Vest Hema.

Mančester junajted je osvojio šestu titulu u Premijer ligi.

Reprezentacija Engleske za koju su igrali Bekam, Oven i Širer bila je treća u grupi na Evropskom prvenstvu 2000, a Pep Gvardiola je bio jedan od najboljih igrača tog turnira.

Dan pre Fodenovog rođenja, Engleska je u prijateljskom meču igrala 1:1 sa Brazilom a trenutni selektor Engleske Geret Sautgejt bio je rezerva.

Roberto di Mateo je postigao gol za pobedu Čelsija protiv Aston Vile u poslednjem FA Kup finalu na starom Vembliju.

A njegov sadašnji klub, Mančester siti je pobedom protiv Blekburna izborio povratak u elitu.