Golman Rome: Moramo više da pričamo

Champions League 22. feb 201812:26 > 12:27
Paolo Bruno/Getty Images

Posle poraza u sredu od Šahtjora u Ukrajini 2:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona, golman Rome Alison Beker smatra da njegov tim ima problema u komunikaciji i da su igrači previše tihi.

„Vučica“ je zahvaljujući golu u gostima i dalje u igri i 21. marta u revanšu će imati dobru priliku da se plasira u četvrtinu finala Lige šampiona. Ipak ostaje utisak da je Roma mogla i mnogo bolje jer je vodila, a dala je gol u idealnom momentu, pred sam kraj prvog poluvremena. Sa dva gola u nastavku Šahtjor je preokrenuo, a Romina „jedinica“ zna u čemu je problem.

„Ne možemo ovako da padnemo. Jaki smo ali moramo da imamo jak stav do kraja. Srećom da imamo gol iz prvog poluvremena. Gol u gostima će nam dati priliku da se borimo za prolaz dalje posebno pred našim navijačima“, kritičan je golman Alison Beker koji je kazao da ima previše prostora u defanzivi njegove ekipe, a da to Šahtjorovi strelci Fred i Fereira znaju da iskoriste.

Verovatno moramo da komuniciramo bolje i da više pričamo. Naravno najbolje je da govore naši potezi. Dobro smo funkcionisali u prvom poluvremenu, ali u drugom nismo komunicirali kako treba. Ostali smo previše duboko i ostavili previše prostora protivniku“, dodaje Romin golman koji kaže da se on sam još uvek teško snalazi u komunikaciji.

Meni je malo teško da pričam jer jer ne mogu da kažem ništa više osim „idi napred“, „stani“, „vrai se“. Svaki put međutim kada sam na terenu ja ostanem bez glasa jer se mnogo derem“, kaže Beker koji dodaje da tim sada mora da se koncentriše na utakmice u Seriji A.

Romin sledeći meč je protiv Milana na „Olimpiku“ u nedelju od 20 i 45, dok im Šahtjor u goste dolazi tek 13. marta.