Fudbal 14.03.2018 | 19:49

Bajern sa ukupnih 8:1 do četvrtfinala

Minhenski Bajern je ukupnim rezultatom 8:1 eliminisao Bešiktšaš u osmini finala Lige Šampiona, pošto je i u revanšu slavio trijumf 3:1.

Bayern

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Bavarci su nakon trijumfa u prvom duelu (5:0), gotovo već bili viđeni među najboljih osam, a u Istanbulu su poveli u 18. minutu kada je gol postigao Tijago Alkantara.

On je iskoristio perfektan centaršut Milera sa desne strane i savladao Zengina.

U prvom minutu drugog poluvremena, šampion Nemačke vodio je 2:0, zaslugom defanzivca domaćih, Gokana Gonula.

On je nespretnom intervencijom uspeo da savlada svog golmana, nakon što je Rafinja ubacio loptu u šesneasterac.

Bayern

Bešiktaš je ipak uspeo da postigne gol u ovom dvomeču, pošto je iskusni napadač Vagner Lav u 59. minutu iskoristio opuštenost Bajernove odbrane i zatresao Svena Ulriha.

Bio je to prvi gol za Brazilca u Ligi Šampina posle čak sedam godina.

Visoki napadač Sandro Vagner, koji je u 68. minutu zamenio Roberta Levandovskog, postigao je treći gol za Bajern. šesti minuta pre kraja meča.

Alaba je prošao po levoj strani, a 30-godišnjem Vagneru, koji se nedavno posle deset godina u minhenski tim, nije imao težak posao i poslao loptu u nebranjeni gol.