Bufon pod istragom zbog meča protiv Reala

Champions League 11. maj 201817:01 > 17:17
David Ramos, Getty Images

UEFA je pokrenula disciplinski postupak protiv golmana Juventusa Đanluiđija Bufona, zbog crvenog kartona i ponašanja na meču četvrtine finala Lige šampiona protiv Reala u Madridu.

Real i Juventus su igrali 11. aprila revanš meč Lige šampiona na „Santjago Bernabeu“, a utakmicu je obeležila kontroverza pošto je u 90+3. minutu engleski arbitar Majkl Oliver dosudio penal za kraljevski klub.

Madriđani su zatim golom Kristijana Ronalda smanjili na 3:1, i ukupno boljim rezultatom prošli u polufinale Lige šampiona.

Odluka Majkla Olivera da pokaže na belu tačku posle kontakta Medija Benatije nad Lukasom Vaskezom izazvala je burne reakcije fudbalera Juventusa, na prvom mestu Đanuliđija Bufona.

Bufon je zbog burnog protesta dobio crveni karton, a UEFA je protiv njega sada pokrenula disciplinski postupak.

Legendarni golman je potom otišao i korak dalje jer je izjavio da engleski sudija ima „kantu za smeće umesto srca“.

Kontrolno, etičko i disciplinsko telo UEFA će o ovom slučaju raspravljati 31. maja.