29.06.2018 | 23.25 > 23:29

LŠ: Drita iz Gnjilana zakazala dvomeč sa Malmeom

Fudbaleri Drite iz Gnjilana plasirali su se u prvu rundu kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Liga šampiona

Getty Images/Friedemann Vogel

Prvak tzv. Kosova je u finalu preliminarne faze takmičenja posle produžetka na Gibraltaru savladao Linkoln Red Imps sa 4:1 (1:1).

Liridon Leči je doneo prednost Driti već u 2. minutu, a izjednačio je Pedro Koral u 61. minutu. Gosti su u 101. minutu ostali sa igračem manje zbog isključenja Fidana Gerbešija, međutim, ubrzo je van igre morao i domaći fudbaler Bernardo Lopes, koji je skrivio jedanaesterac.

Leči je iz jedanaesterca drugim golom najavio trijumf svog tima, koji su overili Đevdet Šabani u 120. i Hadži Neziraj u 120+4. minutu.

Interesantno, Drita je i u polufinalu posle 120 minuta igre, takođe, u gostima eliminisala šampiona Andore Santa Kolomu (2:0).

Ekipa iz Gnjilana će se u prvoj rundi kvalifikacija sastati sa švedskim Malmeom. Prvi mečevi su 10/11. jula, a revanši nedelju dana kasnije.

Šampion Srbije Crvena zvezda će na startu igrati sa letonskim Spartaksom, makedonska Škendija sa Nju Sejntsom (Vels), crnogorska Sutjeska sa Astanom (Kazahstan), najbolji bosanskohercegovački tim Zrinjski sa Spartakom iz Trnave (Slovačka), a slovenačka Olimpija iz Ljubljane sa Karabagom (Azerbejdžan).