Minimalni porazi Sutjeske, Zrinjskog i Olimpije

Champions League 11. jul 201817:53 > 22:03
FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske ostvarili su cilj u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona. Na gostovanju Astani u Kazahstanu poraženi su sa 1:0, ali je jasno da imaju aktivan rezultat i da imaju čemu da se nadaju uoči revanša koji za sedam dana igraju pred svojim navijačima.

Kao što su i najavili fudbaleri Sutjeske se nisu branili u Kazahstanu. Odigrali su taktički mudro i zrelo na početku meča. Zatvorili su prilaze golu, a pokušaje srpskog internacionalca Đorđa Despotovića i Kazahstanca Mužikova zaustavio je kapiten Sutjeske Vladan Giljen. Sutjeska je pripretila preko Miloša Vučića koji je iz slobodnog udarca šutirao pored gola i preko Stefana Cicmila koji je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

U 30. minutu Astana je ipak stigla do prednosti. U kaznenom prostoru je pao Đorđe Despotović posle duela sa Nemanjom Nedićem, a sudija Ferenc Karako je pokazao na belu tačku. Giljen je pogodio stranu u koju će šutirati Roman Murtazajev ali nije uspeo da spreči loptu da uđe u levi donji ugao – 1:0

U drugom poluvremenu Sutjeska je nastavila sa igrom iz prvog poluvremena. Borili su se Nikšićani za svaki pedalj terena i nastojali da obezbede aktivan rezultat pred revanš koji se za sedam dana igra u Nikšiću. Najvažnije je naravno bili sprečiti igrače Astane da stvaraju prilike za gol što je dobro funkcionisalo u prvom poluvremenu i sačekati priliku da se eventualno stigne do izjednačenja.

Astana je imala inicijativu. Marin Tomasov je dva puta pokušao sa distance, u dobroj situaciji je bio i strelac Murtazajev, ali je GIljen uspeo da otkloni opasnost ispred svoje mreže. Sjajni Vladan Giljen je na dvadesetak minuta pre kraja dobio i duel jedan na jedan sa Mužikovim. Bila je to ujedno i najbolja prilika koju je Astana napravila na utakmici.

Novopečeni reprezentativac, Stefan Lončar je na deset minuta pre kraja sjajno šutirao kao golu Astane, ali je Nenad Erić uspeo da izbaci loptu u korner. Pokušao je i Dušan Bulatović ali je i njegov udarac izblokiran, a posle drugog kornera i nizu nije bilo opasnosti po gol Astane.

Sutjeska: Giljen, Miloš Vučić, Nedić, Cicmil, Bulatović, Lončar, Stefanović, Marko Vučić, Ćetković, Merdović, Kordić. Igrali su još: Vuković, Božović.

Boje Astane u duelu sa Sutjeskom branili su četiri srpska internacionalca Đorđe Despotović, Antonio Rukavina, Nenad Erić su počeli meč (ima i državljanstvo Kazahstana), a Marko Stanojević je ušao u igru u drugom poluvremenu, Hrvat Marin Tomasov i internacionalac iz BiH Marin Aničić.

Poraz Zrinjskog

Crvena zvezda je u Letoniji odigrala bez golova protiv Sparkakusadok je potencijalni rival crveno-belih APOEL poražen u Litvaniji od Suduve sa 3:1.

Šampion Bosne i Hercegovine Zrinjski je u Slovačkoj poražen od Trnave sa 1:0. Gol odluke postigao je Žirka u 79. minutu, a domaćina je posao bio olakšan jer je u 70. minutu ekipa iz Mostara ostala bez isključenog Cirjaka.

U finišu meča zbog dve javne opomene morao je i fudbaler domaćih Čanturišvili.

Ljubljanska Olimpija poražena je od azerbejdžanskog Karabaga sa 1:0. Jedini gol na meču u Ljubljani postigao je Gurije u 79. minutu.

Bugarski prvak Ludogorec je na svom terenu deklasirao Krasaders iz Severne Irske sa 7:0 i već u prvom meču rešio sve dileme oko putnika u drugi krug. Tri gola za Ludogorec postigao je Poljak Jakub Šverčok.

Albanski Kukeši je u Skadru igrao bez golova sa valetom iz Malte.