Getty Images/Friedemann Vogel

17.07.2018 | 19.59 > 23:04

Ben i Krstičićeva peta, 2:0 za Zvezdu

FK Crvena Zvezda

Aktuelni šampion Srbije Crvena zvezda slavila je u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Spartaksa 2:0 i obezbedila dvomeč sa litvanskom Suduvom.

Crvena zvezda

SK

Od početka je Zvezda krenula da diktira ritam i stvara šanse, ali nije lako dolazila do gola. U prvom poluvremenu dve najbolje prilike imao je Nemanja Milić posle šuteva glavom, ali se na poluvreme ipak otišlo sa 0:0. Slična priča bila je i u drugom poluvremenu. Crveno-beli su pokušavali što pre da stignu do gola, a najbliži tome bili su u 64. minutu kada je Radonjić pogodio stativu.

Konačno je Zvezda došla do željenog gola u 78. kada je posle kornera sjajno skočio Pavkov, spustio loptu Benu, koji je u tom trenutku bio u samoj liniji sa defanzivcima Spartaksa i neometan sa metar dva pogodio. Konačnih 2:0 postavio je atraktivnim potezom Nenad Krstičić, pošto je petom dao gol tri minuta kasnije.

U drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona Crvena zvezda će igrati protiv litvanskog šampiona Suduve. Prvi meč na programu je u Beogradu 24/25. jula, a revanš naredne nedelje u Litvaniji.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Krstičić, Jovičić - Milić, Ebesilio, Radonjić - Ben.

Spartakus (4-3-2-1): Nerugals - Freimanis, Os, Kosorić, Slampe - Viktor Faiska, Malejev, Dmitrijev - Visnakovs, Kobzar - Svarups.

Tok meča

Očekivano, Crvena zvezda je preuzela inicijativu od samog starta. Prvu ozbiljnija situacija bila je u osmom minutu, kada je Miloš Degenek bio srušen u duelu u kaznenom prostoru Letonaca, ali penala nije bilo. Veliku šansu u 12. minutu propustio je Nemanja Milić, pošto je posle odličnog centaršuta Ebisilija glavom promašio praktično prazan gol. Samo minut kasnije ponovo je raspoloženi Milić pokušao da ugrozi gol Nerugalsa, ali je šutirao iz daljine pored gola.

Sport klub

Tempo je malo opao, Zvezda jeste napadala, ali nije bilo konkretnijih šansi. Međutim, u 25. minutu iznenada se sam na 11, 12 metara našao Artemij Malejev, ali je iz prve šutirao preko gola Borjana. U sledećem napadu i Ben je oprobao udarac, ali je takođe bio neprecizan. Ipak, u 32. minutu Ebisilio, koji je vidno bio mnogo bolji nego u prvom meču, razgalio je oko 15.000 navijača na stadionu Rajko Mitić, kada je uhvatio polu volej koji je otišao pored desne stative gola Spartaksa.

Samo tri minuta kasnije ponovo je veliku priliku imao Milić i to ponovo glavom, ali je ovog puta šutirao u okvir, tačnije pod prečku, a Nerugals je fenomenalno intervenisao. U 39. minutu Zvezda je dobila slobodan udarac sa 18 metara od gola posle odličnog prodora Ebisilija. Ben je preuzeo odgovornost, šutirao u okvir gola, ali lagano je intervenisao golman gostiju. Iako je Zvezda imala inicijativu i više dobrih šansi ipak se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom - 0:0.

Crvena zvezda je agresivno krenula u drugih 45 minuta, ali i dalje nema gola. Takav pristup omogućio je gostima da izvedu kontranapad i stvore nezgodnu situaciju u šesnaestercu Zvezde, koju je raščistio Ebisilio. U 64. minutu Zvezda je propustila najbolju šansu. Posl spuštene lopte Rodića natrčao je Nemanja Radonjić i iz punog trka šutirao i pogodio levu stativu golmana Nerugalsa.

Konačno je Zvezda probila zid Letonaca u 78. minutu. Korner je izveo Krstičić, sjajno skočio Pavkov i proigrao Bena na drugoj stativi, kome nije bilo teško da sa par metara savlada Nerugalsa. Mada, kod pasa Pavkova ostaje dilema da li je Ben bio u ofsajdu. Izgleda ipak da je bio u liniji.

Sport klub

Posle je sve bilo lakše, pa je samo tri minuta kasnije usledila odlična kontra crveno-belih. Došla je lopta do Krstičića, koji je petom povisio na 2:0 i trasirao put do očekivano, ali teško izvojevane pobede.

Meč možete pratiti u direktnom prenosu na Sport Klubu 1 od 20:30, kao i na ovom linku