LŠ: Lord Bentner u 94. minutu spasao Rosenborg

Champions League 18. jul 201822:43 > 22:50
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Fudbaleri Rosenborga i Seltika poslednji su učesnici drugog kola kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Rosenborg je u revanšu na svom terenu pobedio Valur sa Islanda sa 3:1 i tako nadoknadio gol minusa iz prvog duela (1:0), dok se škotski velikan i u drugom meču bio ubedljiv protiv Alaškerta iz Jermenije sa 3:0.

Junak trijumfa bio je Niklas Bendtner koji je oba pogotka postigao iz penala, drugi u četvrtom minutu nadoknade vremena za veliko slavlje igrača i navijača norbeškog tima. Prethodno je Kristin Sigurdson u 85. minutu iz jedanaesterca smanjio na 2:1 i svoj tim doveo na korak do plasmana u sledeću rundu kvalifikacija.

Međutim, gosti su u 93. minutu ostali bez isključenog Danca Patrika Pedersena, međutim, njegov zemljak Lord Bendtner sa bele tačke stavio tačku na ovaj zanimljiv meč.

Seltik je identičnim rezultatom kao u prvoj utakmici savladao Alaškert i u Glazgovu – 3:0. Škoti su poveli u 8. minutu golom Muse Dembelea, a tri munusa kasnije ostali su sa igračem manje zbog isključenja bosanskohercegovačkog internacionalca Joze Šimunovića.

Ipak, Dembele i Džejms Forest su golovima u 19. i 35. minutu postavili konačan rezultat.

Seltik će se u sledećoj rundi sastati upravo sa Rosenborgom.

Kvalifikacije za KŠ završene su za Sutjesku iz Nikšića, kao i za Zrinjski i ljubljansku Olimpiju.