Ako prođe Zvezda već zna ime protivnika, gol Prijovića

Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Fudbaleri Salcburga pobedili su makedonsku Škendiju sa 3:0 u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona i ukoliko se u revanšu ne dogodi čudo u baražu će se sastati sa Crvenom zvezdom ili Spartakom iz Trnave.

PAOK je u Solunu posle velikog preokreta savladao Spartak iz Moskve, a duelu na „Tumbi“ prethodio je incident pre početka utakmice.

Austrijski prvak je posle 16 minuta iz penala „slomio“ otpor ekipe iz Tetova. Najstrožoj kazni prethodila je greška jednog defanzivca Škendije, a precizan sa bele tačke bio je Izraelac Munas Debur.

Isti igrač povisio je na 2:0 u poslednjim trenucima prvog poluvremena posle odlično izvedenog slobodnog udarca Zlatka Januzovića.

Konačan rezultat postavio je internacionalac iz Malija Diadi Samaseku iz penala u 81. minutu. Salcburg je meč završio sa igračem manje jer je u 83. minutu zbog dve javne opomene isključen Januzović.

Neverovatno prvo poluvreme viđeno je u Solunu. Spartak je posle 17 minuta vodio na prepunom stadionu „Tumba“ sa 2:0 golovima Ivelina Popova i Kvinsija Promesa, ali su crno-beli već do odlaska na odmor preokrenuli.

Mrežu ruskog tima načeo je reprezentativac Srbije Aleksandar Prijović pogotkom iz penala u 29. minutu, Dimitris Limnos je izjednačio u 37. a potpuni preokret vicešampionu Grčke obezbedio je njegov imenjak Pelkas u 4. minutu.

Moskovljani su u 71. minutu imali sjajnu šansu da poravnaju rezultat, međutim, Promes nije iskoristio jedanaesterac.

Prijović je odigrao ceo meč za PAOK.

U poslednjem meču odigranom u sredu Seltik i atinski AEK su remizirali u Glazgovu 1:1.

Kalum Mekgregor je škotskom šampionu obezbedio vođstvo u 17. minutu, a konačan rezultat postavio je belgijski internacionalac Viktor Klonaridis u finišu prvog poluvremena.

Seltik je od 57. minuta imao igrača više zbog isključenja Konstantinosa Jalanopulosa, međutim, Atinjani su uspeli da se odbrane i ostvare odličan rezultat pred duel u prestonici Grčke.