Maksimović: Hvala Ančelotiju, vatreno u Beogradu

Champions League 16. sep 201816:37 > 16:41
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Odbrambeni fudbaler Napolija Nikola Maksimović dočekao je svojih "pet minuta" u dresu italijanskog kluba, a još bitnije je da je trener Karlo Ančeloti zadovoljan.

Napoli je u subotu savladao Fiorentinu sa 1:0, a nekadašnji igrač Crvene zvezde prvi put ove sezone dobio je šansu i odigrao svih 90 minuta.

„Zahvalan sam Ančelotiju što mi je dao šansu da igram. Poslednji meč za Napoli odigrao sam pre devet meseci. Mister je zadovoljan i rekao mi je samo da nastavim i da ću dobijati šansu. Sve zavisi od mene. Ančeloti je drugačiji trener od prethodnog. Koristi više igrača, svi će dobiti šansu…,“ rekao je Maksimović za italijanske medije i dodao:

Zadovoljan sam, zasluženo smo pobedili. Želeli smo da pokažemo reakciju posle poraza u Đenovi od Sampdorije. Bitno je i što nismo primili gol jer smo u poslednjim šest duela primili šest. Taktički smo se dobro pripremili i nismo želeli ništa da prepustimo slučaju“.

Napoli u utorak u 21 čas gostuje Crvenoj zvezdi u prvoj utakmici grupne faze Lige šampiona. Srpski defanzivac najbolje zna kakva atmosfera očekuje tim iz Napulja na stadionu „Rajko Mitić“.

Igrao sam godinu i po dana u Crvenoj zvezdi. To je klub za koji navijam od malih nogu. Stadion će biti put, ali mi smo favoriti i želimo pobedom da počnemo takmičenje. Očekuje nas vatrena atmosfera, slična onoj u Napulju. Vrlo je bitno pobediti u prvoj utakmici jer bi u slučaju neuspeha kasnije bilo mnogo teže,“ rekao je Maksimović.