Tuhel: Dobro smo igrali, ali ovo je Enfild

Michael Regan/Getty Images

Tomas Tuhel kaže posle poraza od Liverpula da je to što njegov tim PSŽ izgubio nije ni logično ni korektno. Parižani su poraženi 3:2 golom Roberta Firmina u sudijskoj nadoknadi.

Golovima Tomasa Munijea i Kilijana Mbapea PSŽ je uspeo da nadoknadi dva gola deficita protiv Liverpula. Ipak rezervista Bobi Firmino je Liverpulu doneo trijumf, a trener PSŽ Tomas Tuhel misli da je njegov tim igrao veoma dobro.

Možda rezultat nije ispričao pravu priču utakmice. Na kraju imali smo šansu kada je Draksler mogao da da gol pre Livepula i mi bi smo dobili. Sjajno smo igrali u prvom poluvremenu. Za mene rezultat nije ni logičan ni korektan. Primili smo dva gola u prvom poluvremenu ali nismo ni u jednom trenutku izgubili samopouzdanje“, kazao je Tuhel posle meča.

Igrali smo sa dosta snage i mentalne stabilnosti. Možda smo u drugom polivremenu predavali loptu protivnicima prelako ali ovo je Enfild. Jirgen Klop radi sa timom tri godine i Livepul vas pritiska i otežava vam stvari. Međutim mi nikad nismo izgubili našu igru tokom meča“.

Tuhel inače najbolje zna kako je gubiti na Enfildu jer je i dok je vodio Dortmund na sličan način njegov tim primio gol u Ligi Evrope. Tada je Dejan Lovren u nadoknadi odveo svoj tim u polufinale Lige Evrope 2016. godine.