Golman Liverpula sprečio trijumf Zvezdinih omladinaca

FK Crvena zvezda

Omladinci Crvene zvezde poraženi su od Liverpula 2:0 u čevrtom kolu Lige šampiona za omladince. U ovom meču se posebno istakao golman mladih Redsa Vičeslav Jaroš.

Zvezda i Liverpul igrali su prvo poluvreme bez golova, a u prvih 45 minuta su crveno beli imali nekoliko prilika i čak četiri šuta u okvir gola. Kupusović je imao dve najbolje prilike, u 31. minutu je pogodio prečku, a do kraja poluvremena mu je još jedan odličan šut odbranio češki golman Vičeslav Jaroš.

U 55. minutu je Joveljić imao stopostotnu šansu za Zvezdu ali je Jaroš opet spasao ekipu Liverpula.

Zvezda je kažnjena za ove promašaje u 69. minutu kada je Kurtis Džons pogodio za 1:0. Samo sedam minuta kasnije je Adam Luis udvostručio prednost Redsa i to predivnim golom iz slobodnog udarca. Zvezda do kraja nije imala prilika pa je tako zabeležila treći poraz u Ligi šampiona za omladince.

Ovim trijumfom Liverpul za država prvo mesto sa 10 poena, PSŽ ima sedam, Napoli tri, a omladinci Zvezde su poslednji sa samo jednim bodom.