Kovač: Fali nam lakoća, morali smo da damo još golova

Getty Images/Alexander Hassenstein

Bajern iz Minhena nadigrao je u četvrtom kolu Lige šampiona atinski AEK sa 2:0. Trener Bavaraca Niko Kovač istakao je da je ekipa imala kontrolu nad igrom tokom celog meča, ali da je rezultat morao da bude ubedljiviji.

Oba pogotka za Bajern postigao je Robert Levandovki – prvi u 31. minutu sa bele tačke i drugi u 71. minutu meča.

Fali nam lakoća trenutno. Moramo mnogo da se potrudimo. Morali smo da damo još dva, tri gola„, istakao je Kovač i dodao:

Srećan sam jer smo dobili ovaj meč, rekao bih zasluženo. Imali smo kontrolu tokom celih 90 minuta. U drugom poluvremenu smo imali četiri, pet dobrih prilika. Da smo barem pola od toga realizovali, imali bismo bolji rezultat. Iako smo dobili sa 2:0, zadovoljan sam jer imamo deset bodova, i na dobrom smo putu u sledeću rundu„.

Sledeći meč koji očekuje minhenski klub je derbi protiv Borusije u subotu od 18.30.

Idemo u Dortmund, koji je na čelu tabele sa četiri boda prednosti. Računam na to da odlično igraju kod kuće, blagi su favoriti. Nadam se da će protivnik igati ofanzivan fudbal. Ako se to desi, verujem da ćemo naći prostor da šutiramo i postignemo gol„, zaključio je hrvatski stručnjak.

Bajern trenutno sa 10 bodova zauzima prvo mesto u grupi E, a slede ga Ajaks sa osam i Benfika sa četiri boda, dok je AEK bez bodova.