LŠ: Totenhem ostao u igri, Borusija prošla

Champions League 28. nov 201823:00 > 23:00
Julian Finney/Getty Images

Fudbaleri Totenhema savladali su Inter rezultatom 1:0 u jednom od derbija petog kola Lige šampiona i tako ostali u igri za plasman u nokaut fazu.

Junak trijumfa izabranika Maurisija Poketina bio je Kristijan Eriksen, koji je postigao jedini gol pred preko 57.000 navijača na „Vembliju“ na asistenciju Delea Alija.

Zahvaljujući toj pobedi, Totenhem se izjednačio po broju bodova sa ‘Nerazurima’ u grupi B, a pošto su oba tima ostvarila po trijumf u međusobnim susretima, sve će zavisiti od poslednjeg kola. Tada Totenhem gostuje Barseloni, dok Inter dočekuje PSV Ajnshoven.

U drugoj utakmici te grupe, katalonski klub je praktično rutinski slavio na „Filips stadionu“ golovima Lionela Mesija i Đerara Pikea u 61. i 70. minutu. Poraz svog tima, koji posle tog poraza nema šansu da prezimi u Evropi ublažio je Luk de Jong u 82. minutu.

Barselona je, inače, već posle četiri kola obezbedila plasman u osminu finala elitnog takmičenja.

Borusija iz Dortmunda i Klub Briž su u okviru grupe A igrali bez golova, a na taj način je nemački tim prošao u nokaut fazu.

Atletiko je posle trijumfa nad Monakom sa 2:0 prvi na tabeli sa 12 bodova, dva više od Dortmunda, dok je Briž na trećem mestu sa pet bodova, čime je obezbedio mesto u Ligi Evrope.

Porto je slavio sa 3:1 protiv Šalkea na svom „Dragau“ i tako izborio prvo mesto u grupi D. Svi golovi na toj utakmici viđeni su u drugom poluvremenu, kada su strelci za pobednički tim bili Eder Militao, Žezus Korona i Musa Marega, dok je jedini gol za goste postigao Nabil Bentaleb iz penala.

Posle takvog raspleta, šampion Portugala na čelu tabele ima 13 bodova, pet više od tima iz Gelzenkirhena, treći je Galatasaraj sa četiri, a poslednja Lokomotiva sa tri. U toj grupi je jedina nepoznanica da li će istanbulski klub ili Moskovljani ići u nokaut fazu Lige Evrope.