Degenek: Da su uslovi bili odgovarajući…

:Francesco Pecoraro/Getty Images

Fudbaler Crvene zvezde Miloš Degenek rekao je da je njegov tim mogao da postigne barem još jedan gol u duelu sa Napolijem, u kojem je šampion Srbije doživeo treći poraz u Ligi šampiona.

‚Crveno-beli‘ su učešće u elitnom takmičenju započeli remijem sa Napolitancima bez golova, a na gostovanju su poraženi 3:1. Dris Mertens je bio dvostruki strelac za izabranike Karla Ančelotija, koje je u vođstvo doveo Marek Hamšik, dok je Ben postigao počasni gol za Beograđane.

Povezano

Odigrali smo bolje u prvom poluvremenu, ali smo rano primili gol i od tada je sve išlo na ruku Napoliju. Postigli smo zasluženi gol, mogli smo da postignemo barem još jedan, da su uslovi bili odgovarajući“, rekao je Degenek.

Do kraja takmičenja u Ligi šampiona Crvenu zvezdu čeka još susret sa Pari Sen Žermenom u kojoj joj je potreban trijumf za plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Pari Sen Žermen je naš naredni protivnik, daćemo maksimum, ali se pre toga fokusiramo na domaće prvenstvo“, istakao je Degenek.

U duelu sa Napolijem svoj evropski debi imao je Dejan Joveljić, koji je istakao da se nada da je pokazao da zaslužuje veću minutažu.

Bio je ovo težak meč, ali smo pokazali zube. Srećan sam zbog evropskog debija i zahvalan treneru. Nastaviću da se trudim i, nadam se, zaslužiti više vremena na terenu“, naglasio je Joveljić.

Utakmica između Zvezde i ‚Svetaca‘ na programu je 11. decembra na stadionu „Rajko Mitić“.