David Ramos, Getty Images

12.12.2018 | 21.01 > 22:55

Dva gola Tadića u spektaklu, porazi Stare dame i Đavola

U sredu su odigrani mečevi poslednjeg 6. kola grupne faze Lige šampiona u grupama E, F i H, a u prvom planu je bio srpski vezista Dušan Tadić , koji je postigao dva gola za Ajaks protiv Bajerna.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Dušan Tadić

Bajern je poveo u 13. minutu meča protiv Ajaksa, kada je Robert Levandovski sa desetak metara postigao gol, a posle asistencije Serža Gnabrija.

Kopljanici su do izjednačenja stigli u 61. minutu, a strelac svog 15. gola u sezoni bio je Dušan Tadić. Doni van de Bek je prihvatio loptu na desnoj strani šesnaesterca, pravovremeno je asistirao na drugu stativu, gde je srpski vezista bez problema zatresao mrežu.

U 67. minutu je crveni karton dobio fudbaler Ajaksa Maksimilijan Vober, posle pogibeljnog starta nad Leonom Goreckom. Još strašniji start je viđen u 75. minutu kada je Tomas Miler zasluženo isključen, jer je Taljafika faulirao skočivši bez rezona sa ispruženom nogom i tako ga kopačkom udario u glavu.

Bajern je nastavio sa desetoricom, koliko je imao i Ajaks, koji je uspeo da preokrene. Strelac je u 82. minutu ponovo bio Tadić sa penala, pošto je prethodno Žerom Boateng faulirao Dolberga u svom šesnaestercu.

Samo četiri minuta kasnije viđen je novi gol, ali na drugoj strani. Robert Levandovski je bio prvo nesigurnog koraka, ali je pogodio sa penala za 2:2.

Novi preokret je viđen u 89. minutu, kada je Bajern poveo sa 3:2. Strelac je bio Kingsli Koman, sjajnim udarcem sa 16 metara, a posle greške defanzivaca Ajaksa.

Tu međutim nije bio kraj, pošto je Nikolas Taljafiko, koji je prethodno skrivio penal i bio žestoko fauliran postigao gol za Ajaks u 90+5. za konačnih 3:3.

U drugom meču u grupi E Benfika je golom Aleksa Grimalda u 88. minutu savladala AEK sa 1:0. Za Benfiku je igrao Andrija Živković, a za Atinjane Uroš Ćosić.

Na kraju je Bajern završio kao prvi u grupi, Ajaks drugi, i oni će u osminu finala LŠ, a Benfika u Ligu Evrope. AEK završava sezonu u evrokupovima.

Mančester Siti je na svom stadionu došao do preokreta protiv Hofenhajma (2:1), koji je vodio golom Andreja Kramarića od 16. minuta sa penala. Građani su do pobede došli sa dva gola Liroja Sanea u 45+1. i 61. minutu.

U drugom meču u grupi Lion i Šahtjor su igrali 1:1. Žunior Moraeš je u 22. doneo vođstvo ukrajinskoj ekipi, dok su Francuzi bod osvojili preko Nabila Fekira u 65. minutu.

Siti je prvi u grupi, Lion drugi, te će nastaviti u Ligi šampiona, dok će u LE Šahtjor. Hofenhajm je poslednji i okreće se Bundesligi.

U grupi H su trijumfovali Valensija i Jang Bojs. Slepi miševi su sa 2:1 savladali Mančester Junajted, dok je švajcarski šampion bio bolji od Juventusa istim rezultatom.

Strelac za Valensiju je bio Soler u 17. minutu, dok je u 47. minutu Fil Džons povisio na 2:0 autogolom posle nesporazuma sa Serhiom Romerom. Crveni đavoli su uspeli samo da smanje golom Markusa Rašforda u 87. minutu.

Gijom Oaro je bio dvostruki strelac za Jang Bojs u 30. iz penala i 68. minutu, dok je Juventus smanjio preko Paula Dibale u 80. minutu.

Juventus je prvi, Mančester Junajted drugi, a Valensija treća. Jang Bojs je poslednji i završava takmičenje u ovoj sezoni.

Žreb za osminu finala Lige šampiona je 17. decembra.

U prvom šeširu u žrebu su pobednici grupa - Dortmund, Barselona, PSŽ, Porto, Bajern, Mančester Siti, Real i Juventus.

U drugom šeširu su drugoplasirani iz grupa - Atletiko, Totenhem, Liverpul, Šalke, Ajaks, Lion, Roma i Mančestester Junajted.

U Ligu Evrope se sele Briž, Inter, Napoli, Galatasaraj, Benfika, Šahtjor, Viktorija i Valensija.

Pogledajte kompletne REZULTATE i TABELE Lige šampiona.