13.12.2018 | 00:18

Solari: Reskirali smo, prihvatam odgovornost

Trener Real Madrida Santjago Solari prihvatio je odgovornost za poraz Real Madrida od moskovskog CSKA u poslednjem meču grupne faze Lige šampiona na „Santjago Bernabeu“ (3:0), koji je ujedno i najteži poraz „kraljevskog kluba“ u Evropi na njihovom terenu.

Santjago Solari

Octavio Passos, Getty Images Sport

Fjodor Čalov u 37, Georgi Šenikov u 43. i Arnor Sigurdson u 73. minutu „kumovali“ su ubedljivoj pobedi ruskog tima nad Madriđnima, koji u evropskim takmičenjima nisu znali za poraz sa više od dva gola zaostatka na svom terenu.

Iako meč nije imao rezultatski značaj, budući da se Real kao prvi u grupi G plasirao u nokaut fazu, Solari je razočaran činjenicom da je uspešna serija završena porazom.

Tužan sam. Već smo se kvalifikovali i želeo sam da završimo grupnu fazu takmičenja dobrom utakmicom, a to se nije desilo. Dobro smo započeli meč i fino smo odigrali 30, 35 minuta. Ipak, nismo bili dovoljno jaki i oni su nas kaznili“, istakao je Solari i dodao:

Tužan sam zbog rezultata. Reskirali smo i utakmica je mogla da bude drugačija. Fudbal umnogome zavisi od energičnosti, a mi smo danas bili neodlučni na obe strane terena“.

Argentinski stručnjak je ovog puta poverenje ukazao rezervistima.

Ovaj meč bio je prilika da zaigraju igrači koji inače ne dobijaju veliku minutažu i oni koji su se oporavili od povreda. Rizikovali smo sa ovom postavom i ja preuzimam odgovornost za to“.

Jedan od igrača koji su dobili priliku je Isko, koji, ne računajući meč Kupa kralja protiv Melilje, još od oktobra nije startovao meč. Ipak, španski repretentativac nije bio ubedljiv i reagovao je na zvižduke domaćih navijača tokom drugog poluvremena.

Ne dopada nam se zviždanje bilo kome, ali mi nismo bili dovoljno dobri i moramo da prihvatimo to. Nisam video Iskovu reakciju. Frustrirajuće je izgubiti kod kuće, to nije ono što smo očekivali. Normalno je to što su zviždali. Navijači tako iskazuju svoj stav jer im se nije dopao rezultat“, zaključio je Solari.

Žreb osmine finala Lige šampiona biće održan 17. decembra, a pored Reala iz grupe G prošla je i Roma.