David Ramos, Getty Images

13.12.2018 | 00:18

Di Frančesko: Loša odbrana, nadigrali su nas

AS Roma

Fudbalere Rome porazila je Viktorija Plzenj rezultatom 2:1 u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona, a trener italijanskog tima Euzebio di Frančesko istakao je da od svojih igrača nije dobio odgovor kojem se nadao.

Eusebio Di Frančesko

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Domaćin je poveo golom Jana Kovarika u 62. minutu. Pošto je Džengiz Under šest minuta kasnije Vučici doneo izjednačenje, Tomaš Čori je u 72. minutu postavio konačan rezultat.

Ovakve utakmice nam pomažu da razmislimo, a ja nisam dobio odgovor koji sam želeo. Svi moramo da damo više kada igramo za Romu, počevši od trenera. Uspeli su da nas nadigraju u mnogo situacija“, istakao je Di Frančesko i dodao:

Dobro smo počeli, kontrolisali smo loptu, ali smo im onda dozvolili da nam stvore velike probleme, a to ne smemo sebi da priuštimo. Ne znam da li prolazimo kroz težak period, ali činjenica je da nismo branili kolektivno. Najveća greška koju ekipa može da napravi je da bude nestalna u odbrani. Zbog toga je Plzenj trijumfovao, a to nije trebalo da se desi“.

Italijanski stručnjak smatra da svi moraju da se poprave u nastavku takmičenja.

Od svih očekujem drugačiji učinak, ne bih da govorim o pojedincima. Više mi je bilo stalo do igre danas nego do rezultata. Moramo da gledamo napred i svi moraju da pokažu više, da budu dorasli izazovu“, zaključio je 49-godišnjak.

Roma je u grupi G, pored Real Madrida, obezbedila prolaz u osminu finala Ligi šampiona, a žreb će biti održan 17. decembra.