Michael Regan/Getty Images

13.12.2018 | 17.28 > 17:30

"Ubica" Miler se pokajao: Izvini Taljafiko

Napadač Bajerna Tomas Miler izvinio se levom beku Ajaksa Nikolasu Taljafiku, kojeg je žestoko faulirao na utakmici između dva kluba u Ligi šampiona u sredu.

Tomas Miler

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Tomas Miler

Ajaks i Bajern su odigrali spektakularan meč u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona (3:3), uz dva pogotka srpskog veziste Dušana Tadića za Kopljanike.

Na meču su viđena i dva crvena kartona. Prvi je dobio fudbaler Ajaksa Maksimilijan Vober u 67. minutu zbog grubog starta nad Goreckom, ali je u 75. minutu viđena još pogibeljnija i brutalnija situacija.

Napadač Bajerna Tomas Miler je visoko skočio sa ispruženom nogom, te je kopačkom u glavu pogodio beka Ajaksa Nikolasa Taljafika, koji je okrvavljene glave ostao da leži na zemlji.

Činilo se da Argentinac neće moći da nastavi meč, ali je on igrao do kraja i bio strelac gola za Ajaks u 90+5. minutu, kojim je utakmica završena sa 3:3.

Dan kasnije Miler se izvinio igraču Ajaksa.

"Želim da se izvinim Niku Taljafiku zbog jučerašnjeg incidenta. Nije bilo namerno. Nadam se da ćeš biti dobro", poručio je Miler na Tviteru.