David Ramos, Getty Images

14.02.2019 | 00.20 > 00:23

UEFA pojasnila zašto je poništen gol Ajaksa

Evropska fudbalska federacija je saopštila da je sudija Damir Skomina ispravno poništio gol Ajaksa u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Ajax, Real Madrid

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Kopljanici su poveli u 38. minutu, ali je slovenački arbitar posle konsultacije sa VAR poništio pogodak holandskog tima. Odluka je podigla mnogo prašine tako da je morala da reguje i UEFA i pojasni situaciju.

"U 38. minutu utakmice između Ajaksa i Real Madrida Nikolas Taljifiko je postigao pogodak koji je poništen posle posle gledanja VAR. Susija je konstatovao da je Taljifikov saigrač Dušan Tadić bio u ofsajd poziciji i sprečio je golmana da ide na loptu u momentu udarca glavom ili mu uskratio priliku da to učini. Odluka je donesena u skladu sa uputstvima VAR. Gol je ispravno poništen, a za ofsajd je dodeljen slobodan udarac," saopšteno je na zvaničnom sajtu UEFA.

VAR sistem je u sredu uveče u Amsterdamu prvi put korišćen u utakmicama Lige šampiona.

Real je pobedio 2:1, a revanš meč je 5. marta na Santjago Bernabeu u Madridu.