Getty images/Dan Mullan

14.02.2019 | 00.35 > 00:40

Son: Nerealna asistencija, on sve može da igra

Fudbaleri Totenhema ubedljivo su pobedili Borusiju Dortmund na Vembliju i napravili veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona.

Vertongen i Son

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Ekipa Maurisija Poketina u drugom poluvremenu je zablistala i sa velikih 3:0 za tri nedelje ide na revanš u Nemačku.

Strelac prvog gola Son Hjung Min bio je douševljen asistencijom Jana Vertongena, a Beligjanac je odličnu partiju krunirao i pogotkom u 83. minutu za 2:0.

"Gledano sa tehničke strane asistencija je jednostavno neverovatna. On može da igra na bilo kojoj poziciji. Zaslužio je taj gol i tu asistenciju. Prvi pogodak smo postigli u vrlo važnom trenutku. Vertongenovo dodavanje je bilo neverovatno, nerealno. Žao mi je što sam otišao da se radujem na drugu smeru, a ne ka njemu," izjavio je Son.

U drugoj utakmici odigranoj u sredu Real Madrid je u Amsterdamu pobedio Ajaks 2:1, a mnogo bure izazvala je odluka sudije Darija Somine da poništi gol holandskog tima.