Gvardiola: Verujem u VAR

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Menadžer Mančester Sitija Pep Gvardiola rekao je da je zadovoljan pobedom nad Šalkeom u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, ali da njegov tim i dalje nije spreman za samu završnicu tog takmičenja.

‘Građani’ su slavili rezultatom 3:2 posle niza preokreta, uprkos tome što su od 68. minuta imali igrača manje na terenu pošto je Nikolas Otamendi zaradio dve javne opomene.

Povezano

Serhio Aguero je doveo šampiona Engleske u vođstvo u 18. minutu, ali je pred 55.000 svojih navijača u Gelzenkirhenu Šalke stigao do preokreta preko Nabila Bentaleba, koji je u razmaku od sedam minuta postigao dva gola iz penala. Siti je do trijumfa došao u samom finišu susreta golovima Liroja Sanea i Rahima Sterlinga.

Ostvarili smo dobar rezultat. Dali smo im dva penala, dobili smo i crveni karton, a to nije dobro u ovom takmičenju. I dalje nismo spremni da se borimo u samoj završnici Lige šampiona, ali je rezultat dobar„, naglasio je Gvardiola i dodao, „Igrali smo dobro, ali smo lako gubili neke lopte, što ne bi smelo da nam se dešava. Da li su bili penali? Mislim da jesu, verujem u VAR. Imam argumente protiv ponekad, ali ovoga puta ne. Oba penala su ispravno dosuđena„.

Iako pred revanš koji je na programu 12. marta na „Etihadu“ Siti važi za favorita, španski stručnjak nije baš saglasan sa tom ocenom.

Pokazali smo sa neverovatnom osobenošću. Dopustili smo im dva gola u trenucima kada oni nisu uradili praktično ništa. Nije gotovo, ovo takmičenje je potpuno drugačije od svih ostalih„, istakao je menadžer Sitija.