Siti ne ume sa Englezima: Spursi i Redsi u polufinalu

Champions League 17. apr 201920:41 > 23:05
Julian Finney, Getty Images Sport

Kompletirani su polufinalisti Lige šampiona. Totenhem je porazom na Etihadu 4:3 izborio plasman u polufinale, baš kao i Liverpul koji je razbio Porto 4:1 na Dragau.

Ni treći put Mančester Siti nije uspeo da izbaci Engleze. Pobedio jeste Totenhem, ali sa 4:3 i kako je izgubio 1:0 zbog više golova u gostima Totenhem je otišao u polufinale, prvo posle 57 godina. A tamo će igrati protiv Ajaksa.

Junak meča bio je dvostruki strelac Son, kao i Ugo Loris koji jeste primio četiri gola, ali u drugom poluvremenu imao je nekoliko odličnih odbrana. Na drugoj strani Sterling je postigao takođe dva gola, a postigao je i treći u nadoknadi, koji je VAR opravdano poništio zbog ofsajda.

Liverpul je odradio formalnost i pobedio i u drugom meču Porto. Bilo je 4:1 uz golove Manea, Salaha, Firmina i Van Dajka. Redsi će u polufinalu igrati sa Barselonom.

Prvi ečevi polufinala na programu su 30. aprila i 1. maja a domaćini u prvim mečevima su Totenhem i Barselona.

Tok meča

MANČESTER SITI – TOTENHEM

Mančester Siti (4-3-3): Ederson – Voker, Laport, Kompani, Mendi – D. Silva, Gundoan, De Brujne – B. Silva, Aguero, Sterling

Totenhem (4-2-3-1): Loris – Tripije, Aldervejreld, Vertongen, Rouz – Sisoko, Vanjama – Ali, Eriksen, Moura – Son

PORTO – LIVERPUL

Porto (4-3-3): Kasiljas – Militao, Pepe, Felipe, Teljes – Otavio, Pereira, Erera – Braimi, Marega, Korona

Liverpul (4-3-3): Alison – Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson – Vajnaldum, Fabinjo, Milner – Mane, Origi, Salah.

Mančester Siti je posle svega četiri minuta došao do vođstva. Odlično je sve bolji De Brujne uposlio Rahima Sterlinga, koji je izuzetno preciznim udarcem u suprotan ugao pogodio malu mrežicu. Građani su na taj način izjednačili ukupan rezultat.

Ipak, posle samo tri minuta Totenhem odgovara. Kao i u prvom meču i sada je strelac Son, koji je iskoristio kiks Laporta i našao se u izglednoj situaciji jedan na jedan, što je rutinski realizovao. Ali to nije bilo sve. Već u sledećem kontranapadu Totenhema, lopta je ponovo došla do Sona, posle nove greške Laporta, koji je sjajno šutirao u suprotne rašlje za potpuni preokret.

Na Etihadu je nestvarna ludnica. Kako je krenuo domaćin sa centra, odmah je izjednačio, a strelac je bio Bernardo Silva.

Mali predah uzeli su strelci u oba tima, ali samo do 20. minuta. Ponovo je proradila veza De Brujne-Sterling, a krilni napadač je ponovo doneo prednost Građanima.

Gol je postignut i na stadionu Dragao. Liverpul je poveo 1:0 u 26. minutu golom Manea i na taj način stekao ogromnu prednost. Sada Porto mora da postigne četiri, a da ne primi nijedan da bi prošao dalje.

Poluvreme. U Mančesteru spektakl, posle samo 20 minuta već je bilo 3:2 za Siti. To je rezultat posle prvih 45 minuta i iako je nerešeno u ukupnom skoru Totenhem je u prednosti zbog većeg broja golova u gostima. U Portu Liverpul vodi 1:0 i sa ukupnih 3:0 sigurno galopira ka polufinalu.

Mančester Siti konačno je stekao prednost u ukupno skoru. U 59. minutu ponovo je dar mar napravio Kevin de Brujne i sjajno upolio Kuna Aguera, koji pogađa za 4:2. Pre toga, Totenhem je propustio sjajnu šansu preko Ljorentea.

Liverpul polako završava posao. Poveli su Redsi 2:0, a gol je postigao u 66. minutu Mohamed Salah, koji nastavlja sa dobrom serijom. Asistirao mu je Aleksander-Arnold. Ipak, samo dva minuta kasnije Eder Militao je smanjio na 2:1.

Ne da se Totenhem! U 73. minutu odličan korner Tripijea, Ljorente je zahvatio loptu pored Laporta i skrenuo je u gol. Posle gledanja VAR Čakir je presudio u korist Spursa.

Liverpul rutinski privodi posao kraju na Dragau. Upisao se u strelce i treći član udarnog trilinga, pošto je u 77. minutu i Roberto Firmino postigao gol. Žele Redsi da izjednače golgeterski učinak iz prošle godine na Dragau, pošto je Virdžil van Dajk povisio na 4:1 u 84. minutu. Prošle godine bilo je 5:0 za vicešampiona Evrope.

Sterling postaje veliki junak, pošto je u nadoknadi vremena, na asistenciju Aguera, postigao i treći gol za 5:3. Međutim, Aguero je bio u ofsajdu i Čakir je na asistenciju VAR poništio opravdano gol.