Getty Images/Friedemann Vogel

21.04.2019 | 20.09 > 20:15

Barselona slavila u Minhenu, Lion bolji od Čelsija

Odigrani su u nedelju prvi mečevi polufinala Lige šampiona za žene. Prednost pred revanše pobedama su obezbedle igračice Liona i Barselone.

Bajern je u Minhenu poražen od Barselone minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigla je Kejra Hamrui u 63. minutu.

Jovana Damnjanović i njene saigračice iz Bajerna imaće težak zadatak u revanšu koji je zakazan za nedelju dana.

Lion je na svom terenu slavio sa 2:1 protiv Čelsija.

Prošlogodišnje šampionke povele su u 27. minutu prko Delfine Kaskarino, a prednost domaćih udvostručila je u 39. Amandina Anri.

Čelsi je pre odlaska na odmor mogao da smanji zaostatak, ali je Frančeska Kirbi bila neprecizna sa bele tačke.

Važan gol za engleski tim postigla je u 72. minutu Erin Katberg.

Revanš je takođe sledeće nedelje, a finale će biti odigrano 18. maja u Budimpešti.