Valverde: Mesi uvek iznenađuje

Matthias Hangst/Getty Images

Trener Barselone Ernesto Valverde rekao je da se njegov tim namučio da bi ostvario dobar rezultat u prvoj utakmici sa Liverpulom, a posebno je, očekivano, apostrofirao učinak Lionela Mesija.

Šampion Španije je sa 3:0 slavio u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona, a Mesi je u tom trijumfu učestvovao sa dva gola, od kojih je drugi bio maestralan iz slobodnog udarca.

Leo uvek iznenađuje. Slobodan udarac je bio sa velike udaljenosti i nisam znao da li će šutirati na gol. Ne znam kako to radi, ali mu uvek uspeva i pokaže se kada nam je najpotrebnije. Unosi stalni strah u kosti naših protivnika. On je kapiten, igrač koji uspostavlja ritam, ponovo je bio taj koji pravi razliku i vodio nas je do pobede“, rekao je Valverde.

Valverde je istakao da iako je katalonski klub ostvario ubedljiv trijumf, to ne znači da je imao lak posao.

Morali smo da se namučimo da ne bismo primili gol. Liverpul je sjajan tim, ali čeka nas još 90 minuta i znamo šta je pred nama. Prošle godine smo eliminisani u četvrtfinalu, a imali smo tri gola prednosti. Ovaj dvomeč je potpuno otvoren, a Liverpul će nam otežati posao u revanšu“, naglasio je Valverde i dodao, „Ovo je svakako odličan rezultat protiv jakog tima. Na poluvremenu smo napravili određene izmene i odlično smo se pokazali u nastavku. Nikada ne razmišljate o rezultatu. U zavisnosti od toga kako se utakmica odvija i 1:1, na primer, može da bude dobar rezultat. Ova utakmica je od nas zahtevala veliku borbu i na kraju smo pobedili“.

Revanš utakmica između Barselone i Liverpula igra se narednog utorka od 21 čas na „Enfildu“.