07.05.2019 | 23.50 > 23:51

Vajnaldum: Pokazali smo da je sve moguće

Fudbaler Liverpula Džordžino Vajnaldum rekao je da posle plasmana u finale Lige šampiona je njegov tim verovao da to može da učini uprkos porazu od Barselone 3:0 u prvom meču.

Georginio Wijnaldum

Clive Brunskill/Getty Images

‚Redsi‘ su napravili veliki preokret u duelu sa katalonskim klubom, pošto su slavili 4:0 na svom „Enfildu“. Na taj način su obezbedili drugo finale elitnog takmičenja u kojem će se sastati sa boljim iz dvomeča između Ajaksa i Totenhema.

Posle utakmice u Barseloni bili smo uvereni da možemo da postignemo četiri gola i pobedimo 4:0. Ljudi izvan tima su sumnjali u nas, mislili su da ne možemo to da uradimo. Ali, još jednom smo pokazali da je sve moguće u fudbalu“, rekao je Vajnaldum.

Vajnaldum je ušao u igru umesto povređenog Endija Robertsona na poluvremenu i postigao je dva gola, isto kao Divok Origi, koji je zatresao mrežu za 4:0.

Bio sam ljut na menadžera jer me je ostavio na klupi. Ali, pokušao sam da pomognem svom timu i presrećan sam što sam to i učinio postigavši dva gola“, istakao je Vajnaldum.

Finale Lige šampiona na programu je 1. juna u Madridu.