Ten Hag: Rekao sam na poluvremenu da nije kraj

Trener Ajaksa Erik ten Hag bio je izuzetno razočaran posle šokantne eliminacije njegovog tima od Totenhema u polufinalu Lige šampiona.

Erik Ten Hag

Dan Mullan, Getty Images Sport

Ajaks je dobio u Londonu 1:0, vodio je kod kuće 2:0, ali je u drugom poluvremenu primio tri gola i pogotkom Moure u 96. minutu ispao iz daljeg takmičenja.

“Rekao sam igračima da je teško naći prave reči u takvom trenutku, kao i da fudbal može da bude okrutan. Ovo je surova strana fudbala koju smo mi morali da iskusimo sada, ali nastavićemo dalje“, rekao je Ten Hag i dodao:

“Ne možemo da prebolimo za nekoliko sati ili nekoliko dana, ne mogu da tražim to od igrača... Bili smo tako blizu, Liga šampiona je jedinstvena, ali igrači shvataju da moramo ovo da prebolimo, mada će nam biti potrebno vreme“.

Trener Ajaksa kaže da je na poluvremenu upozorio svoje fudbalere.

“Bili smo tako blizu, i mi smo zaslužili prolaz, ali nemarno smo ispustili vođstvo. Rekao sam igračima mirno da još nije gotovo, videlo se da Totenhem veruje. Morali smo da nastavimo, ali postalo je teže, oni su se još otvorili, a mi nismo bili dobri u kontranapadima“, zaključio je Ten Hag.

Pevci će se u finalu Lige šampiona sastati sa Liverpulom, 1. juna u Madridu.

Komentari (5)

Predo

Ne želim da upoređujem ovog stručnjaka i Krstajića, ali u ovoj utakmici se dešavalo slično kao u utakmicama naše reprezentacije. Prvo poluvreme dobro, što znači da je priprema utakmice bila dobra, protivnički trener napravi promene na poluvremenu, koje dobar trener mora pretpostaviti ili odgovoriti na njih tokom igre. Mada, u ovom slučaju i ne mislim da je den Hag kriv. Ovo je baš splet okolnosti. Da je rezultat bio 0:0 na poluvremenu, Ajaks bi verovatno prošao dalje.

Odgovori 7 18

Branča

Svaka čast Ajaxu na svemu što su uradili ove sezone ali ipak ovako ispustiti konačan cilj, to je baš surovo. Ipak, sami su krivi za to, jer kada dobiješ prvu utakmicu u gostima 1-0 i u revanšu kod kuće vodiš na poluvremenu 2-0 dozvoliš sebi da prvi gol primiš iz klasičnog kontra napada e to je čista glupost. U pravu je Murinjo, ponekad treba odstupiti od svoje filozofije i odigrati pametno. Samo da su ubili tempo u drugom poluvremenu to bi bilo to, Sparsi bi možda uspeli da postignu jedan gol i to je to. Ali svakako će ostati upamćeni po ovoj sezoni jer onako izbaciti Real pa i Juve to je za duboki naklon! Možda Junajted da porazmisli o treneru Ajaxa kao rešenju...

Odgovori 37 3

Svi u Hag

Nije kraj je na kraju drugog poluvremena.

Odgovori 20 5

Njukasl ruši dogovor Ajaksa i Reala i otima Van de Beka

Sa novim vlasnicima rastu i ambicije Njukasla. Svrake se dovode u vezu sa mnogim igračima, a jedan od njih je i Doni van de Bek, koji je maltene na pragu madridskog Reala.

Murinjo: Neće se trošiti lude svote novca

Menadžer Totenhema Žoze Murinjo ne očekuje da će njegov klub, ali ni bilo koji drugi, trošiti ogromne sume novca u letnjem prelaznom roku.

Korak bliže povratku PL: Odobreni kontaktni treninzi

Premijerligaški klubovi vratiće se normalnim treninzima, pošto su svi glasali za takvu odluku na video sastanku u sredu.

AZ Alkmar želi direktno u LŠ, pre Ajaksa

AZ Alkmar je zatražio od Evropske fudbalske federacije (UEFA) poništenje odluke Holandskog fudbalskog saveza (KNVB) kojom je Ajaksu dodeljeno prvo mesto, koje direktno vodi u takmičenje po grupama Lige šampiona u sezoni 2020/21.