09.05.2019 / 05.45

Ten Hag: Rekao sam na poluvremenu da nije kraj

Predo

Ne želim da upoređujem ovog stručnjaka i Krstajića, ali u ovoj utakmici se dešavalo slično kao u utakmicama naše reprezentacije. Prvo poluvreme dobro, što znači da je priprema utakmice bila dobra, protivnički trener napravi promene na poluvremenu, koje dobar trener mora pretpostaviti ili odgovoriti na njih tokom igre. Mada, u ovom slučaju i ne mislim da je den Hag kriv. Ovo je baš splet okolnosti. Da je rezultat bio 0:0 na poluvremenu, Ajaks bi verovatno prošao dalje.

Odgovori 7 18

Branča

Svaka čast Ajaxu na svemu što su uradili ove sezone ali ipak ovako ispustiti konačan cilj, to je baš surovo. Ipak, sami su krivi za to, jer kada dobiješ prvu utakmicu u gostima 1-0 i u revanšu kod kuće vodiš na poluvremenu 2-0 dozvoliš sebi da prvi gol primiš iz klasičnog kontra napada e to je čista glupost. U pravu je Murinjo, ponekad treba odstupiti od svoje filozofije i odigrati pametno. Samo da su ubili tempo u drugom poluvremenu to bi bilo to, Sparsi bi možda uspeli da postignu jedan gol i to je to. Ali svakako će ostati upamćeni po ovoj sezoni jer onako izbaciti Real pa i Juve to je za duboki naklon! Možda Junajted da porazmisli o treneru Ajaxa kao rešenju...

Odgovori 37 3

Svi u Hag

Nije kraj je na kraju drugog poluvremena.