Četiri u nizu: Lion (opet) osvojio Ligu šampiona!

Fudbalerke Olimpika iz Liona odbranile su titulu u Ligi šampiona!.

Ada Hegerberg

David Ramos, Getty Images

Fudbalerke Olimpika iz Liona nove su - stare šampionke Evrope. Olimpiku je ovo šesta titula u Ligi šampiona, a četvrta uzastopna.

Lion je u finalu bio bolji od Barselone i do nove titule došao pobedom od 4:1 uz apsolutno dominaciju Ade Hegerberg koja je još jednom potvrdila da je najbolja igračica sveta. Hegerberg je postigla het - trik za pobedu svog tima.

Sve je u ovom meču rešeno u prvih 45 minuta jer je Lion do poluvremena vodio sa 4:0.

Poveo je Olimpik preko Dženifer Marožan u petom minutu, a onda je usledio šou Ade Hegberg koja je svoje golove postizala u 14, 19. i 30. minutu meča.

Počasni gol za Barselonu postigla je u 89. minutu Lamina Ošola.

Uz ova tri gola, Hegerberg ima ukupno 47 golova u evropskim takmičenjima i sada se na drugom mestu na listi najboljih strelaca u istoriji izjednačila sa Koni Folers. Iza Hegerberg je sa 46 golova čuvena Marta.