Klop: Obično sam polupijan, ali sada…

Matthias Hangst/Getty Images

Menadžer Liverpula Jirgen Klop rekao je da je njegov tim pokazao kako se bori posle trijumfa u finalu Lige šampiona nad Totenhemom rezultatom 2:0.

Redsi‘ su na stadionu „Vanda Metropolitano“ slavili golovima Mohameda Salaha iz penala u drugom minutu i Divoka Origija u 87. Pored tih pogodaka, finale elitnog takmičenja obeležile su i odbrane golmana Liverpula Alisona.

Presrećan sam zbog momaka, zbog svih ljudi u klubu i moje porodice. Mnogo trpe zbog mene, ali zaslužuju to više nego bilo ko drugi. Da li ste ikada videli ovakav tim, koji se bori toliko, a da mu više nije ostalo goriva u rezervoaru? Takođe, imamo golmana koji čini da teške stvari izgledaju lako“, istakao je Klop.

Nemački stručnjak je naglasio da njegov tim sada mora da nastavi sa napretkom i da se ne zadovoljava postignutim.

Ovo je najlepša noć naših karijera. Bilo nam je potrebno vreme, ali je ovo važno za naš razvoj i napredak. Ovo nam pomaže, ali moramo da nastavimo dalje. Vlasnici kluba nijednog trenutka nisu vršili pritisak na nas. Moram da kažem da sam obično 20 minuta posle utakmice polupijan, ali sam sada pio samo vodu“, rekao je Klop u svom stilu za „BT Sport“.