David Ramos, Getty Images

05.06.2019 | 08.26

Moura o finalu LŠ: Bio sam spreman da igram od početka

Tottenham Hotspur

Fudbaler Totenhema Lukas Moura izjavio je da poštuje odluku menadžera Maurisija Poketina da ga ostavi na klupi na početku finalne utakmile Lige šampiona protiv Liverpula.

Lucas Moura

Dan Mullan/Getty Images

Spursi su u Madridu izgubili od Redsa sa 2:0 u svom prvom evropskom finalu.

Na početku meča mnoge je iznenadilo što u postavi londonskog tima nije bilo Lukasa Moure, koji je bio heroj pobede nad Ajaksom u polufinalu. Iako je u igru ušao u 66. minutu, Brazilac nije uspeo da priredi još jedno čudo.

"Bio sam tužan, veoma tužan posle utakmice. Bio am uveren da možemo da pobedimo, želeo sam to. Ipak, ponosan sam na svoje saigrače, na ovaj tim. Imali smo odličnu sezonu, nije bilo lako doći do finala", kazao je Moura.

Na pitanje da prokomentariše odluku Poketina da ga ne uvrsti u startnih 11, brazilski fudbaler je odgovorio:

"Naravno da sam želeo da budem u prvoj postavi, ali trener odlučuje i to moramo da poštujemo. Bio sam spreman da igram. Sve vreme na klupi sam razmišljao kako bih mogao da ppomognem svom timu. Kada sam izašao na teren, dao sam sve od sebe, ali nisam mogao ništa d auradim. To je fudbal".

Komentari (11)

Bum Bum

E strucnjaci nije ovo football manager ovo su pravi ljudi... Ako ste gledali totenhem tokom sezone to je prvi Tim a moura je igrac koji moze da promeni igru sa klupe... A to vredjanje poketina je zalosno, pravite se pametni a nista ne znate.

Odgovori 2 1

Utede for lajf

Ostaviti na klupi coveka koji je uradio ONO je jednostavno van pameti, ne postoje takticke zamisli koje bi to opravdale.. A da i ne govorimo o cinjenici da su Kejn i Ali, dvojica u nizu nebrojenih izvikanih engleskih propaliteta, mogli i da ne izadju na teren i da se igra Totenhema ne promeni za milimetar. Stvarno katastrofalna odluka Poketina u svakom mogucem smislu.

Odgovori 40 1

pane

Dele Ali je bio očajan, Kejn se vratio nakon povrede i bio je neprepoznatljiv. Ostaviti igrača, koji je uradio onakav preokret, samo Poketino zna šta je hteo. Rezultat i očajna igra, govore da se prevario.

Odgovori 54 1

Votford oštećen za penal: Kako VAR nije video OVO? (VIDEO)

Fudbaleri Totenhema i Votforda remizirali su 1:1, ali je taj rezultat lako mogao da bude drugačiji da je sudija dosudio jedanaesterac za Stršljenove u finišu poluvremena. Snimak ne ostavlja dilemu da li je Vertongen zakačio Delofeua, ali iz VAR sobe kažu da to nije bilo dovoljno za penal...

Ali: Moramo na terenu da pokažemo da smo svetska klasa

Totenhem je do boda u duelu sa poslednjeplasiranim Votfordom došao golom Dele Alija u 86. minutu. Fudbaler Pevaca rekao je da mu je taj pogodak doneo olakšanje.

Remi pred Zvezdu: Loši Spursi u finišu do boda

Fudbaleri Totenhema remizirali su sa Votfordom na svom terenu rezultatom 1:1 u devetom kolu Premijer lige, u meču koji je bio uvertira za gostovanje Crvene zvezde u okviru Lige šampiona u utorak.

Kakvi su Spursi protiv fenjeraša, Rašfordovih 33%

Ovog vikenda igraju se utakmice devetog kola Premijer lige, a u centru pažnje biće nedeljni duel između Mančester Junajteda i Liverpula. Ipak, neće to biti jedini zanimljivi duel, a sve ćete moći da pratite na kanalima Sport Kluba.