Zvezdina nula u Litvaniji

Getty images/ Srđan Stevanovic

Šampion Srbije Crvena odigrala je bez golova u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona na gostovanju Suduvi u Litvaniji.

Šampion Srbije bio je bolji rival u Marijumpolju, propustio je nekoliko dobrih šansi, ali na kraju može i da bude zadovoljan remijem bez golova, jer su dve najopasnije prilike imali domaći u drugom poluvremenu. Šamse si propustili internacionalci iz Bosne i Hercegovine Mihret Topčagić i Samir Kerla.

Ipak, Crvena zvezda je u ovih 90 minuta pokazala da je kvalitetniji rival i imaće priliku u revanšu na stadionu Rajko Mitić za sedam dana potvrdi ulogu favorita. Za to joj je potrebna pobeda. Ono što može da obraduje navijače Crvene zvezde je činjenica da su njihovi ljubimci i treću sezonu zaredom odigrali nerešeno na prvom evropskom gostovanju, a u prethodna dva navrata igrala se grupna faza.

U preostalim mečevima Dudelanž i Valeta odigrali su 2:2, a isti rezultat bio je i u meču TNS i Feronikel.

Tok meča

Gosti su krenuli agresivno, u nameri da se od starta nametnu kao ekipa koja će da se pita za dešavanja na terenu. Prvu veliku šansu Crvena zvezda je imala u sedmom minutu kada je Ben izašao pred golmana, ali je bio iskosa, pa je šutirao pravo u čuvara mreže Suduve.

Nastavila je Zvezda da pritiska, ali od te šanse Bena nije uspela konkretnije da ugrozi gol domaćih, iako je bilo nekoliko obećavajućih situacija. Sve do 44. minuta. Ponovo je ofanzivac sa Komorskih Ostrva došao do lopte, dobro povukao, a onda pokušao da iznenadi Karduma sa nekih 25 metara, ali je lopta proletela tik pored leve stative gola Suduve. Posle prvih 45 minuta ostalo je 0:0.

Ništa se nije menjalo ni u prvih 15 minuta drugog dela. Zvezda je i dalje gospodarila terenom, napadala, ali nije uspela niti da zatrese mrežu, niti da stvori neku izgledniju šansu. Međutim, najbolju šansu u tom delu imala je Suduva. Zaspala je odbrana Zvezde, Mihret Topčagić je ostao sam, šutirao glavom, ali je Borjan sjajno reagovao.

Najbolju priliku u dotadašnjem toku meča imala je Suduva u 67. minutu. Odličan kontranapad, lep centaršut Topčagića, lopta je na kraju došla do njegovog zemljaka iz Bosne i Hercegovine Samira Kerlu, koji je sa par metara šutirao tik pored leve stative Borjanovog gola.

U 70. minutu ušli su u igru Hoze Kanjas i Milan Pavkov umesto Branka Jovičića i Ričmonda Boaćija. Od tada Zvezda ponovo vraća inicijativu, a lepe šanse imali su Milan Rodić u 75. i Marko Marin dva minuta kasnije.