Matthias Hangst, Getty Images

09.07.2019 | 19.48 > 20:02

Helsinki ubedljiv, minimalac Škendije u Estoniji

Finski šampion Helsinki ubedljivo je slavio u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona kod kuće protiv predstavnika Farskih Ostrva HB Toršavna 3:0. Škendija ipak obezbedila prednost protiv estonskog šampiona Kaljua.

Helsinki

Jussi Eskola/Getty Images

Helsinki je opravdao ulogu favorita protiv nejakih Farana. Vodeći gol postigao je Lapalainen u 21. minutu. Situacija na terenu se nije promenila ni u 31. minutu kada je nigerijski internacionalac Obilor dobio drugi žuti karton i morao ranije da ode u svlačionicu. Do poluvremena O'Šonesi je duplirao prednost golom u 42. minutu. Konačnih 3:0 postavio je u 66. minutu drugim golom Lapalainena. Finci su ovim rezultatom praktično osigurali plasman u drugo kolo, gde ih očekuje pobednik dvomeča između Suduve i Crvene zvezde.

Veliki korak ka drugoj kvalifikacionoj rundi napravio je šampion Severne Makedonije Škendija, koja je na gostovanju estonskom Kalju slavila minimalnim rezultatom. Strelac jedinog gola bio je Agim Ibraimi iz penala u 81. minutu.

Revanši na Farskim Ostrvima i Estoniji su na programu sedam dana kasnije.