Sarajevo povelo, pa primilo tri gola od Seltika

Maja Todić

Fudbaleri Seltika pobedili su Sarajevo na stadionu Asim Ferhatović Hase sa 3:1 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Domaći su poveli pred 24.620 gledalaca, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost i zadrže kakve-takve šanse da se plasiraju u narednu rundu kvalifikacija.

Ekipa Husrefa Musemića je u prvih četvrt sata imala dve polukontre, a u 24. minutu Amar Rahmanović nije bio precizan iz izgldne situacije. Ipak, terenska inicijativa isplatila se prvaku Bosne i Hercegovine u 29. minutu, kada se Hrvat Mirko Oremus posle kornera najbolje snašao u gužvi ispred gola Škota i iz neposredne blizine loptu poslao u mrežu.

Slavlje domaćih navijača trajalo je svega šest minuta jer je Majkl Džonston prelepim pogotkom sa 20-tak metara krunisao solo akciju.

Gosti iz Glazgova su prokrenuli rezultat u 51. minutu kada je Francuz Odson Eduar golom završio odličan napad svog tima.

Drugo poluvreme je bilo mnogo lošije na obe strane, sa čestim prekidima, a Sarajevo je do izjednačenja moglo u 70. minutu posle dobrog voleja Slobodana Milanovića. Međutim, lopta je otišla pored gola. Domaći su u 76. minutu tražili jedanaesterac, ali nije se čula pištaljka sudije Glen Nibreg iz Švedske.

Konačan rezultat postavio je Skot Sinkler u 85. minutu. Englez je na pet metara od gola Sarajeva primio loptu pored dvojice domaćih igrača i petom savladao Vladana Kovačevića.

Bolji iz dvomeča Sarajevo – Seltik u drugoj rundi kvalifikacija će se najverovatnije sastati sa prvakom Makedonije Škendijom, koja je u gostima savladala estonsku Kalju.