Maribor ubedljiv na Islandu, revanš samo formalnost

Champions League 10. jul 201923:49 > 23:56
Getty image/Tulio M. Puglia

Fudbaleri slovenačkog šampiona Maribora ostvarili su ubedljivu pobedu na gostovanju islandskom Valuru u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona 3:0, čime su napravili veliki korak ka narednoj rundi.

Domaća ekipa dobro se držala gotovo čitavo poluvreme. Međutim, favorit je uspeo da dođe do gola u 43. minutu kada je hrvatski internacionalac Špiro Peričić zatresao mrežu. Sa minimalnom prednošću Maribora otišlo se na odmor, a u drugom delu puleni Darka Milaniča delovali su znatno opuštenije. U 60. minutu duplirali su prednost preko Dina Hotića, da bi konačnih 3:0 postavio u 86. minutu Rok Kronveter iz penala.

Revanš se igra za sedam dana, a pobednik ovog dvomeča u drugom kolu kvalifikacija ukršta se sa pobednikom meča Ararat – AIK. Rezultat u prvom meču u Jermeniji bio je 2:1 za domaćina.